Інтернет

Вчені розповіли, як визначити інтернет-залежність у дитини

Вчені розповіли, які ознаки допоможуть визначити залежність дитини від інтернету. Експерти провели відповідне дослідження, щоб точно вказати дані, що запобігають розвиток негативної звички.

Згідно з результатами недавнього дослідження, 38% студентів не можуть обійтися навіть 10 хвилин без перевірки гаджетів. Наукові співробітники давно сперечаються, чи можна назвати використання інтернету ігровою залежністю. У 2013-му фахівці Американської психіатричної асоціації прийшли до висновку, що дана проблема потребує вивчення, однак не включили її в керівництво в якості діагнозу.

На думку доктора Майкла Річа, особливу увагу слід звертати не лише на інтернет-ігри, але також пошуки будь-яких даних, в тому числі і порнографічного характеру. Експерт вважає, що до попереджуючих ознак можна віднести погіршення в дотриманні особистої гігієни, коли дитина не турбується про свою зовнішність, будучи поглинута віртуальністю. Важливо звернути увагу на різке зниження шкільної успішності і соціальну самоізоляцію.

Не варто панікувати, якщо дитина стає залежною від Мережі через те, що вона проводить весь свій вільний час. Батьки повинні подбати про профілактику негативного явища. Важливо отримати максимальну віддачу від онлайн-ігор або іншої інтернет-активності, але не варто ігнорувати ознаки реальної залежності, — вважають фахівці.

Кнопка «Наверх»