Людина

Де і як безкоштовно навчатися в Європі

Для більшості бажаючих освіта в Європі здається недосяжною метою, в першу чергу, через її вартость. Насправді ж, є безліч способів отримати європейський диплом абсолютно безкоштовно.

Де і як безкоштовно навчатися в Європі

Пропонуємо почати з країн з безкоштовною освітою не тільки для своїх, але і для приїжджих студентів. Вибираємо країну:

Чехія

Чехія надає іноземцям можливість навчатися безкоштовно у державних ВНЗ чеською мовою. У більшості випадків, необхідно буде здавати іспити, а також мати базові знання чеської. Витрати на проживання – за свій рахунок.

Польща

Ще один реальний варіант безкоштовного навчання за кордоном для іноземців. Поступити не складно, є достатньо велика кількість англомовних програм.

Щоб вступити в польський університет, потрібно пред’явити атестат або диплом бакалавра (якщо хочете навчатися в магістратурі). Крім того, більшість польських університетів співпрацюють з програмою Erasmus Mundus (про неї далі).

Німеччина

Також надає можливість іноземцям навчатися безкоштовно. Для того щоб вступити, треба скласти іспит з німецької мови і мати за спиною мінімум 1-2 року навчання в університеті вдома. Або ж закінчити річну підготовчу програму.

Також слід враховувати той факт, що досить часто університети беруть внески за користування бібліотекою або, приміром, спортзалом. Тому, якщо у вас немає стороннього фінансування, вам доведеться мати на банківському рахунку необхідну суму грошей, яка буде заморожена на весь період навчання. Під час навчання ви зможете знімати зі свого рахунку тільки визначену в документах суму на проживання.

Бельгія, Норвегія

Тут також безкоштовна освіта, в тому числі, є безліч програм англійською мовою. У деяких ВНЗ іноземцям потрібно внести реєстраційний внесок при вступі і оплатити підручники (близько 1000 євро за все). У Норвегії потрібне знання їхньої мови.

Греція

Іноземці можуть навчатися безкоштовно і в державних ВНЗ Греції. Вступити можна, але на основі середнього балу в атестаті. У деяких університетах необхідно вносити щорічний внесок (до 600 євро). Також, якщо ви не знаєте грецької мови, вам доведеться вступити на курси, і за перший навчальний рік вивчити мову (курси можуть бути як безкоштовними, так і платними). Навчальна віза Греції дає можливість працювати 20 годин на тиждень.

Франція

За законом іноземці мають право навчатися у державних університетах безкоштовно. Вони проходять на рівних правах з французами, а, значить, платять такі ж внески при вступі. Ще однією вимогою є знання французької мови. Незважаючи на те, що у Франції можна не платити за навчання, слід звернути увагу на витрати на проживання, так як життя в країні досить дороге. Тому більшість студентів підробляють під час навчання.

Важливо

Вибираючи країну, необхідно також звертати увагу на витрати на життя. Навіть якщо вам не потрібно буде платити за навчання, університети не надають безкоштовне житло і не покривають кишенькові витрати. У цьому випадку на допомогу приходять стипендіальні програми.

Як знайти стипендію на навчання

Для цього можна і потрібно розглядати різні некомерційні організації, ґранти та програми.

Erasmus Mundus – одна з найвідоміших європейських програм з обміну студентів. Вона повністю покриває витрати на навчання в магістратурі та проживання. Особливістю програми є те, що, найчастіше, ви не можете вибрати конкретний університет. Erasmus Mundus співпрацює з десятками європейських ВНЗ, і в кожній конкретній програмі може бути від 4 до 15 університетів, в два з яких вам запропонують навчатися.

Також є стипендії для навчання в конкретних країнах. Їх пошук слід почати з офіційних сайтів уряду країни, куди хочете їхати. Наприклад, ґрант Chevening або Commonwealth Scholarship for Developing Countries – освіта у Великобританії. Ці ґранти повністю покривають навчання, проживання та витрати на переліт.

Можна підійти і з іншого боку – визначитися з ВУЗом, а потім довідатися щодо стипендії. Більшість європейських держав надають стипендії для іноземців.

Навчатися в Європі безкоштовно цілком реально. Варто лише визначитися з країною або ВУЗом і завчасно почати пошуки інформації про фінансування та умови вступу (наприклад, якомога раніше почати вчити мову). Будьте готові, що на підготовку у вас може піти близько року. Але результат того вартий. Згодні?3


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. V ES NA PLATNOM DALLE DESHEVLE UCHICA CHEM NA UKRAINE ILI V ROSII NA “”BESPLATNOM” DA I DIPLOM ES DEYSTVITELEN VO VSEX STRANAX MIRA A UKRAINCI I ROSIYANE TISYACHI TRATYAT NA VZYATKI I DIPLOMI NE DEYSTVITELNI DALLE V STRANAX LATINSKOY AMERIKI..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button