Різні цікавинки

Які бувають сканери штрих-кодів?

Якими бувають сканери штрих-кодів, який краще придбати, як вони працюють – питання, які задає собі і продавцю-консультанту кожен покупець, що вирішив вперше обзавестися цим пристроєм. Питання ці непусті, а дуже правильні, оскільки в нашій країні подібні апарати до недавнього часу практично не використовувалися, вважалися придатними тільки для роботи з ними висококваліфікованих фахівців десь на далекій митниці. Проте час йде, і сьогодні сканери штрих-кодів поширилися дуже широко, зокрема по роздрібним торговельним мережам.

05-02-15-foto-600x448-1

Класифікація сканерів штрих-кодів досить різноманітна. У першу чергу їх ділять за типом виконання:
– Ручні;
– Стаціонарні;
– Вбудованні.

У першому випадку – це пристрій, що має компактні розміри, що дозволяють оператору не носити до сканера громіздкі товари, а підходити з зчитувальним пристроєм до них самих, що робить його роботу більш оперативною. Другий плюс таких пристроїв – доступність ціни. Купують їх зазвичай для використання на складах. Для торгових цілей (на касах) вони не сильно підходять, оскільки займають руки касира і навпаки уповільнюють його роботу. Виняток – ручний сканер на підставці.

Стаціонарні сканери більш зручні для використання на касах в мережевих магазинах, де важливі висока швидкість обслуговування при великому потоці покупців. А ось для складів вони малопридатні, оскільки позбавляють працівників складу мобільності та оперативності дій. Великий вибір сканерів штрих кодів представлений на сайті magazun.com.

Вбудовувані сканери, по суті, є стаціонарними, але відрізняються від них тим, що спочатку інтегровані в касовий бокс. Це найбільш зручний для касирів тип зчитувальних пристроїв, оскільки не потрібно повертати товар «правильною стороною», а просто пронести його над сканером. Робота на касі значно прискорюється, не вимагаючи при цьому від співробітників значних зусиль. Додатковий плюс – оснащення сканера вбудованими вагами, що дозволяє зважувати товар прямо на касі, звільняючи місце в торговому залі, виключаючи помилки покупців на вагах самообслуговування.

Сканери штрих-кодів можуть оснащуватися різними типами зчитувача:
– Світлодіодним. Особливості: доступність ціни, необхідність підносити товар майже впритул;
– Лазерним. Особливості: оперативність зчитування, дальність і широта зчитування більш висока, ніж у першому випадку;
– Іміджевим. Особливості: висока вартість, здатність зчитувати будь-які коди на практично будь-якій відстані (пошкоджені, забруднені, одно- і двомірні), висока швидкість роботи, здатність зчитувати код, незалежно від його розташування.

Також сканери можуть бути:
– Односмуговими – один скануючий промінь, здатність рахувати код, тільки якщо товар знаходитися в певному положенні;
– Багатосмуговими – кілька скан-променів, що дозволяють зчитувати код незалежно від його розташування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button