Всесвіт

Дефекти Всесвіту створили гравітацію без маси

Фізик запропонував альтернативну концепцію, яка пояснює парадокси спостереження за зірками і галактиками без темної матерії.

Річард Лью з Університету Алабами в Гантсвіллі запропонував альтернативне пояснення устрою простору-часу, яке не вимагає невидимої темної матерії. Фізик вважає, що топологічні дефекти в космосі, які утворилися під час фазового переходу в ранньому Всесвіті, чинили гравітаційний вплив на прилеглі об’єкти і світло, що проходить, але самі мали нульову масу.

Топологічні ефекти – це дуже компактні області простору з дуже високою щільністю матерії, зазвичай у формі лінійних структур, відомих як космічні струни, хоча можливі й двовимірні структури, як-от сферичні оболонки, – каже Річард Лью.

Дослідник вважає, що такі оболонки складаються з тонкого внутрішнього шару позитивної маси і тонкого зовнішнього шару негативної маси. При цьому загальна маса обох шарів дорівнює нулю, але коли зірка лежить на оболонці, вона відчуває велику гравітаційну силу, що притягує її до центру.

Ця концепція пояснює, чому зірки рухаються швидше, ніж вони “повинні” відповідно до їхньої видимої маси, і як галактики та скупчення утримуються разом. І якщо ці оболонки утворюють групи концентричних кілець, вони також можуть пояснити ефект гравітаційного лінзування, який збільшує віддалені джерела світла.

Традиційно для пояснення цих спостережень використовують концепцію темної матерії, яка не бере участі в електромагнітній взаємодії і тому недоступна прямому спостереженню. Але незважаючи на десятиліття пошуку, вченим поки що не вдалося знайти частинки, які складають таку матерію.

Але і в новій теорії є прогалини. По-перше, стаття не намагається пояснити, як утворюються дефекти. По-друге, існує проблема того, як ці оболонкові структури можна підтвердити або виключити за допомогою спостережень. І, нарешті, автор статті визнає, що цього може бути недостатньо, щоб повністю усунути необхідність у темній матерії, а не просто зменшити її роль.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button