Наука

Мікророботи з водоростей придушили ріст метастазів у разі раку легенів

Плаваючі мікророботи доставляють протиракові препарати в метастатичні пухлини легень у мишей

Інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили мікроскопічних роботів, здатних плавати в легенях і доставляти протиракові ліки до метастазів. У випробуваннях на мишачих моделях роботи придушили ріст і поширення пухлин, підвищуючи виживаність тварин.

Щоб створити мікророботи, дослідники прикріпили наночастинки, наповнені ліками, до поверхні клітин зелених водоростей. Водорості забезпечують рух мікророботів, дозволяють наночастинкам плавати в легенях і доставляти терапевтичне навантаження до пухлин.

Наночастинки складаються з крихітних біорозкладних полімерних сфер, наповнених хімієтерапевтичним препаратом доксорубіцином. Сфери покрили мембранами еритроцитів. Ця оболонка захищає наночастинки від імунної системи, даючи їм змогу залишатися в легенях досить довго, щоб чинити протипухлинну дію.

Ілюстрація лікування метостазуючої пухлини за допомогою мікророботів. Ілюстрація: Zhengxing Li

У дослідженні вчені лікували мікророботами мишей із меланомою, що метастазувала в легені. Вони вводили ліки в легені через невелику трубку, вставлену в дихальне горло. Середній час виживання у мишей становив 37 днів. Для порівняння, миші, які отримували або тільки препарат, або наночастинки без водоростей, жили в середньому 27 днів.

Активний плавальний рух мікророботів значно покращив розподіл препарату в глибоких тканинах легень, одночасно подовжуючи час утримування. Такий покращений розподіл і подовжений час дозволив нам знизити необхідне дозування препарату, зменшуючи побічні ефекти, зберігаючи при цьому високу ефективність виживання, говорить Чженсін Лі, співавтор дослідження

Вчені планують випробування на більших тваринах перед клінічними випробуваннями на людях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button