Людина

Денний сон виявився небезпечний для здоров’я

Іноді недосипаючи ночами, ми думаємо, що можемо «надолужити» днем. Вчені з Китаю говорять, що це не дуже гарна ідея.

«Денний сон зазвичай вважається здоровою звичкою», – розповідає автор дослідження доктор Чже Пан з Медичного університету Гуанчжоу, Китай. «Загальна думка полягає в тому, що сон покращує продуктивність. Наше дослідження кидає виклик цій думці ».

Це дослідження не перша робота, яка вказує на певний зв’язок між денним сном і деякими захворюваннями. У минулому вчені не могли дати якусь точну відповідь, а їх результати були досить суперечливими. Крім того, жодна з ранніх робіт не враховувала тривалість нічного сну.

В ході нового дослідження було проведено аналіз, який узагальнив наявні дані для оцінки взаємозв’язку між денним сном, ризиком смерті і серцево-судинними захворюваннями. Всього в аналіз було включено 313 651 учасник. Близько 39% учасників постійно спали вдень.

Аналіз показав, що тривалий сон (більше 60 хвилин) був пов’язаний з 30% підвищенням ризику смерті і 34% ймовірністю серцево-судинних захворювань. Вчені підкреслюють, що тут є дуже важливе зауваження. Ці цифри вірні тільки для тих людей, які вночі сплять понад шість годин.

В цілому, денний сон будь-якої тривалості був пов’язаний з підвищеним ризиком смерті на 19%. Цей зв’язок був більш виражений у жінок і у літніх учасників. Для розвитку серцево-судинних захворювань короткий сон не грав ніякої ролі. Доктор Пен додав:

«Результати показують, що коротший сон (менше 30 – 45 хвилин) може поліпшити здоров’я серця у людей, які сплять недостатньо вночі».

Причини, за якими денний сон впливає на організм, до тепер невідомі, але деякі дослідження показали, що денний сон пов’язаний з високим кров’яним тиском, діабетом і поганим загальним фізичним здоров’ям.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button