Людина

Як прожити сто років: секрети народів-довгожителів

• У японців найвища тривалість життя у світі, в середньому 78 років у чоловіків і 85 – у жінок. В Японії розвинена медицина, хороша екологія – не останню роль грає і той факт, що 85 % населення живе за містом. І це ще не все! Японські вчені опитали кілька тисяч громадян, які дожили до поважного віку. Ось рецепти з перших рук:

3574_380_resized

 

«Ніколи не лягаєте спати сердитими на кого-небудь, особливо на членів своєї сім’ї. Їжте більше овочів і фруктів, зелені, морепродуктів, пийте зелений чай. Включайте в раціон квасолю, оливкове масло, кисломолочні продукти. Знаходьте час для відпочинку, не хвилюйтеся з приводу відсутності грошей, а радійте тому, що у вас є».

Читайте також: Що робить людину довгожителем?

• У греків друге місце за тривалістю життя. Вчені з Афінського університету з’ясували: середземноморська дієта, багата фруктами, овочами, бобовими, рибою і оливковою олією, не тільки допомагає зберегти здоров’я, але і сприяє продовженню життя. У ній багато антиоксидантів: вітамінів А і С, які нейтралізують наслідки, очищаючи клітини  від вільних радикалів. Тим самим цей спосіб харчування знижує смертність від кардіологічних та онкологічних захворювань.

• У багатьох сторічних абхазців, третє на п’єдесталі довгожителів, біологічний вік – 60. Вони виграють за рахунок екології – чистого гірського повітря і води з гірських ключів. До речі, як і тибетці. Вони багато рухаються, причому по сильно пересіченій місцевості, і їдять тільки натуральні продукти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button