Людина

Люди по всьому світу висловлюють 70% емоцій однаково. До таких висновків дійшов штучний інтелект

Людей можуть радувати і засмучувати різні ситуації, але, як виявилося, реагуємо на них ми майже однаково

Експерти з США проаналізували вираз облич людей в 6 мільйонах відеороликів на YouTube за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Алгоритм зміг довести, що існує як мінімум 16 універсальних видів міміки для людей по всій земній кулі.

Image by Gino Crescoli from Pixabay

Головною метою роботи було з’ясування універсальності емоцій людей по всьому світу, оскільки попередні дослідження цього питання були обмежені мовними бар’єрами і розміром вибірки.

Нова робота була проведена вченим Аланом Коуєном з Каліфорнійського університету і його колегами. Дослідники використовували методи глибокого навчання, щоб ШІ зміг проаналізувати поведінку людей в різних соціальних ситуаціях по всьому світу.

Вони навчили алгоритм розпізнавати 16 різних патернів міміки, пов’язаних з різними категоріями емоцій (веселощі, гнів, благоговіння, концентрація, замішання, презирство, задоволення, бажання, розчарування, сумнів, захват, інтерес, біль, печаль, здивування, тріумф). В ході свого навчання ШІ навчився розрізняти, порівнювати й каталогізувати рухи обличчя людини. Після цього вчені завантажили в програму близько 6 мільйонів відео, які були зняті в 144 різних країнах.

В результаті ШІ прийшов до висновку, що існує ряд подій, які викликають у людей однакові емоції. Особливо часто повторювані вирази обличчя зустрічаються при відчутті «благоговіння», «задоволення» і «тріумфу». Найчастіше вони помічалися на весіллях або спортивних подіях, також люди однаково реагують на салют.

«Майже 150 років тому Чарльз Дарвін висунув спірний аргумент про те, що вираз обличчя людини є універсальною мовою соціального життя», – пишуть дослідники в своїй статті. «Ми виявили, що в різних географічних регіонах існує 70% збігів в асоціаціях між ситуацією і виразом обличчя. Це свідчення якоїсь універсальності емоцій в нашому світі ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button