Людина

Дивні медичні процедури, які в минулому вважалися цілющими

Ці медичні практики і переконання (чи то древні або достатньо недавні) в очах людини 21 століття виглядають смішними або навіть дикими. Хоча стародавні єгиптяни щиро вважали, що мозок охолоджує кров, а за інтелект і думки відповідає серце, навіть сам Гіппократ видавав дивні діагнози, наприклад, про блукаючу по тілу матку. Отже, як лікували наших предків?

04-11-14-foto-cikavosti600x472-1

1. Ртутні процедури

За легендою перший імператор Китаю Цинь Шіхуанді упокоївся в могилі, оточеній річками рідкої ртуті. Саме з її допомогою він жадав знайти безсмертя, і від неї ж і помер, не доживши й до 40 років.

Ртуть використовувалася як антисептик і для лікування шкірних болячок, а також додавалася в сольові розчини і косметику. Сифіліс лікували нею ж. Побічний ефект від ртутних процедур один: повільна смерть.

2. Клізма з тютюнового диму

В комплект реаніматолога в 17-18 столітті входила пікантна тютюнова клізма, для якої було розроблено інноваційний за тими мірками пристрій: гумові ректальні трубки і парочка міхів. Лікарі вважали, що тютюновий дим може розігріти майже мертве тіло і відновити дихання. Спочатку такою клізмою реанімували утоплеників, а потім вона стала модним способом лікування від усього: застуди, головного болю, грижі, черевного тифу і холери. 1811 року вчені виявили токсичну дію нікотину на серце, і ця клізма вийшла з ужитку.

Читайте також: Чого очікувати від медицини XXI століття?

3. Стільці, що обертаються

Стілець, що обертається став уособленням гуманного ставлення до психічних хворим в 19 столітті. Закуті в ланцюги, поміщенні у темній кімнаті, крижаний душ, проносні, інсулінова кома або фронтальна лоботомія особливого ефекту не давали. Тепер пацієнтів елегантно садили на стілець і розкручували доти, поки бідолахи не втрачали свідомість. Вважалося, що така карусель може струсити мозок і позбавити від шизофренії та інших психічних відхилень.

4. Радіоактивна вода

На початку 1900-х років шалено популярною вважалася радіоактивна вода, якою лікували психічні захворювання і запобігали старінню. Нею користувалися навіть для лікування діареї та малярії. Радій додавали не тільки в воду, а й в цукерки, контрацептиви, супозиторії та зубну пасту. Спа-любителі почали відвідувати радійні курорти. Сьогодні ми знаємо, що радіаційне опромінення є смертельним, і хоча організм здатний відфільтрувати близько 80% токсинів радію, ті 20%, що залишилися акумулюються в кістках, крові та тканинах.

5. Вібратори для лікування жіночої істеричності

Колись лікарі знали напевно – жінки оргазм не відчувають. Проте вважалося, що жінки схильні до такого розладу, як істеричність, а тому їм була необхідна спеціальна терапія для досягнення «істеричного пароксизму», який ми власне і називаємо зараз жіночии оргазмом. Треба сказати, що тазові масажі були популярні протягом століть, починаючи з Давньої Греції як спосіб лікування «блукаючої матки» і до 1920 року. Перший електричний вібратор з’явився навіть раніше пилососа! Звичайно ж, для застосування виключно у лікувальних цілях.

[ads2] 6. П’явки і кровопускання

Давним-давно до перукаря йшли не тільки за голінням і стрижкою, але і для видалення зуба, фіксації зламаної руки або кровопускання. Спочатку їх практикували як спосіб вигнання злих духів з тіла, а потім як лікування хоч кровотечі з носа, хоч пневмонії. Тодішня гуморальна медицина вважала, що в організмі повинен бути баланс чотирьох рідин: мокроти, жовтої та чорної жовчі і крові, а кровопускання було основним методом збереження цього балансу. Потім в цих цілях вже почали використовувати п’явок, а не ланцети, якими розкривали вену. Гірудотерапія використовується і сьогодні, тільки підхід до цих процедур став більш науковим.

7. Безрецептурний морфій і опіати

Морфій був колись основними ліками в аптечці. Хоча як знеболююче його використовують в медицині і сьогодні, в минулому це було популярним засобом від застуди, безсоння і менструальних болів. Сиропами на основі опіатів заспокоювали навіть дітей, коли у тих різалися зубки. У 1900 році можна було купити без рецепта всілякі патентовані ліки на основі кокаїну, героїну, морфіну і опіуму.

Читайте також: 14 технологій які повністю змінять світ медицини та охорони здоров’я

8. Трепанація черепа

Висвердлювання отвори в черепі пацієнта (без будь-якої анестезії) в давнину вважалося дієвим лікуванням. Трепанація – одна з найстаріших хірургічних процедур, відома ще в епоху мезоліту. До неї постійно вдавалися такі медичні піонери, як Гіппократ у Стародавній Греції та Гален в Стародавньому Римі. Найдавніша медицина спиралася переважно на містичний і ритуальний характер цієї операції, вважаючи, що з її допомогою випускається злий дух, як джерело психічного захворювання. За компанію трепанацією намагалися вилікувати мігрень і епілептичні припадки. Хоча це звучить дико, але багато пацієнтів таки пережили процедуру. У 21 столітті трепанація теж існує, але як нейрохірургічне втручання при черепно-мозкових травмах.

9. Канібалізм

Сьогоднішня сучасна медицина нерідко використовує одне тіло, щоб зцілити інше тіло: переливання крові і пересадка органів. Але у наших древніх предків існувала цілий напрямок «трупної медицини». Болить голова? Стародавні єгиптяни прописували порошок з мумії. Болять м’язи? Потріть ці місця людським жиром. Епілепсія? Римляни вважали, що допоможе кров гладіатора перорально, тобто всередину. Людські органи, жир, кістки, кров і муміфіковані останки вважалися магічними і використовувалися в цілительство аж до 18 століття.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button