Головна / Людина / Дивні медичні процедури, які в минулому вважалися цілющими

Дивні медичні процедури, які в минулому вважалися цілющими

Ці медичні практики і переконання (чи то древні або достатньо недавні) в очах людини 21 століття виглядають смішними або навіть дикими. Хоча стародавні єгиптяни щиро вважали, що мозок охолоджує кров, а за інтелект і думки відповідає серце, навіть сам Гіппократ видавав дивні діагнози, наприклад, про блукаючу по тілу матку. Отже, як лікували наших предків?

04-11-14-foto-cikavosti600x472-1

1. Ртутні процедури

За легендою перший імператор Китаю Цинь Шіхуанді упокоївся в могилі, оточеній річками рідкої ртуті. Саме з її допомогою він жадав знайти безсмертя, і від неї ж і помер, не доживши й до 40 років.

Ртуть використовувалася як антисептик і для лікування шкірних болячок, а також додавалася в сольові розчини і косметику. Сифіліс лікували нею ж. Побічний ефект від ртутних процедур один: повільна смерть.

2. Клізма з тютюнового диму

В комплект реаніматолога в 17-18 столітті входила пікантна тютюнова клізма, для якої було розроблено інноваційний за тими мірками пристрій: гумові ректальні трубки і парочка міхів. Лікарі вважали, що тютюновий дим може розігріти майже мертве тіло і відновити дихання. Спочатку такою клізмою реанімували утоплеників, а потім вона стала модним способом лікування від усього: застуди, головного болю, грижі, черевного тифу і холери. 1811 року вчені виявили токсичну дію нікотину на серце, і ця клізма вийшла з ужитку.

Читайте також: Чого очікувати від медицини XXI століття?

3. Стільці, що обертаються

Стілець, що обертається став уособленням гуманного ставлення до психічних хворим в 19 столітті. Закуті в ланцюги, поміщенні у темній кімнаті, крижаний душ, проносні, інсулінова кома або фронтальна лоботомія особливого ефекту не давали. Тепер пацієнтів елегантно садили на стілець і розкручували доти, поки бідолахи не втрачали свідомість. Вважалося, що така карусель може струсити мозок і позбавити від шизофренії та інших психічних відхилень.

4. Радіоактивна вода

На початку 1900-х років шалено популярною вважалася радіоактивна вода, якою лікували психічні захворювання і запобігали старінню. Нею користувалися навіть для лікування діареї та малярії. Радій додавали не тільки в воду, а й в цукерки, контрацептиви, супозиторії та зубну пасту. Спа-любителі почали відвідувати радійні курорти. Сьогодні ми знаємо, що радіаційне опромінення є смертельним, і хоча організм здатний відфільтрувати близько 80% токсинів радію, ті 20%, що залишилися акумулюються в кістках, крові та тканинах.

5. Вібратори для лікування жіночої істеричності

Колись лікарі знали напевно — жінки оргазм не відчувають. Проте вважалося, що жінки схильні до такого розладу, як істеричність, а тому їм була необхідна спеціальна терапія для досягнення «істеричного пароксизму», який ми власне і називаємо зараз жіночии оргазмом. Треба сказати, що тазові масажі були популярні протягом століть, починаючи з Давньої Греції як спосіб лікування «блукаючої матки» і до 1920 року. Перший електричний вібратор з’явився навіть раніше пилососа! Звичайно ж, для застосування виключно у лікувальних цілях.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
6. П’явки і кровопускання

Давним-давно до перукаря йшли не тільки за голінням і стрижкою, але і для видалення зуба, фіксації зламаної руки або кровопускання. Спочатку їх практикували як спосіб вигнання злих духів з тіла, а потім як лікування хоч кровотечі з носа, хоч пневмонії. Тодішня гуморальна медицина вважала, що в організмі повинен бути баланс чотирьох рідин: мокроти, жовтої та чорної жовчі і крові, а кровопускання було основним методом збереження цього балансу. Потім в цих цілях вже почали використовувати п’явок, а не ланцети, якими розкривали вену. Гірудотерапія використовується і сьогодні, тільки підхід до цих процедур став більш науковим.

7. Безрецептурний морфій і опіати

Морфій був колись основними ліками в аптечці. Хоча як знеболююче його використовують в медицині і сьогодні, в минулому це було популярним засобом від застуди, безсоння і менструальних болів. Сиропами на основі опіатів заспокоювали навіть дітей, коли у тих різалися зубки. У 1900 році можна було купити без рецепта всілякі патентовані ліки на основі кокаїну, героїну, морфіну і опіуму.

Читайте також: 14 технологій які повністю змінять світ медицини та охорони здоров’я

8. Трепанація черепа

Висвердлювання отвори в черепі пацієнта (без будь-якої анестезії) в давнину вважалося дієвим лікуванням. Трепанація — одна з найстаріших хірургічних процедур, відома ще в епоху мезоліту. До неї постійно вдавалися такі медичні піонери, як Гіппократ у Стародавній Греції та Гален в Стародавньому Римі. Найдавніша медицина спиралася переважно на містичний і ритуальний характер цієї операції, вважаючи, що з її допомогою випускається злий дух, як джерело психічного захворювання. За компанію трепанацією намагалися вилікувати мігрень і епілептичні припадки. Хоча це звучить дико, але багато пацієнтів таки пережили процедуру. У 21 столітті трепанація теж існує, але як нейрохірургічне втручання при черепно-мозкових травмах.

9. Канібалізм

Сьогоднішня сучасна медицина нерідко використовує одне тіло, щоб зцілити інше тіло: переливання крові і пересадка органів. Але у наших древніх предків існувала цілий напрямок «трупної медицини». Болить голова? Стародавні єгиптяни прописували порошок з мумії. Болять м’язи? Потріть ці місця людським жиром. Епілепсія? Римляни вважали, що допоможе кров гладіатора перорально, тобто всередину. Людські органи, жир, кістки, кров і муміфіковані останки вважалися магічними і використовувалися в цілительство аж до 18 століття.

Натхнення: nlo-mir.ru

Ці медичні практики і переконання (чи то древні або достатньо недавні) в очах людини 21 століття виглядають смішними або навіть дикими. Хоча стародавні єгиптяни щиро вважали, що мозок охолоджує кров, а за інтелект і думки відповідає серце, навіть сам Гіппократ видавав дивні діагнози, наприклад, про блукаючу по тілу матку. Отже, як лікували наших предків? 1. Ртутні процедури За легендою перший імператор Китаю Цинь Шіхуанді упокоївся в могилі, оточеній річками рідкої ртуті. Саме з її допомогою він жадав знайти безсмертя, і від неї ж і помер, не доживши й до 40 років. Ртуть використовувалася як антисептик і для лікування шкірних болячок,…

Обзор

Рейтинг користувачів Будьте першим!