Людина

Американські дослідники не виявили «ген алкоголізму»

Алкоголізм багато людей вважають спадковим захворюванням і, якщо предки мали пристрасть до спиртного, то це обов’язково передасться нащадкам. Проте дослідження американських вчених, спрямоване на виявлення «особливого гена», показало, що потяг до міцних напоїв батьків не є «вироком» для їх дітей.

Фахівці вивчили геном близько 275 000 добровольців, виявивши серед них 18 варіацій, що визначають різний стан людини. Як з’ясувалося, навіть при високій пристрасті до спиртного не завжди розвивається залежність, і ці явища не мають зв’язку на генетичному рівні. Для виникнення алкоголізму не достатньо любові до міцних напоїв, а потрібні ще й певні умови та чинники.

Люди, генетично схильні до пияцтва, яке не переросло в залежність, володіють хорошим здоров’ям, зниженою ймовірністю розвитку серцевих хвороб і діабету. Найчастіше їх рівень освіти трохи вище, ніж у інших. У алкоголіків спостерігається високий ризик психічних розладів та безсоння, низькі інтелектуальні здібності. Автори наукової роботи упевнені: це допоможе з більшою точністю визначати схильність людини до розвитку залежності від спиртного.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button