Людина

Депресія вплинула на зорове сприйняття

Команда психологів вивчила вплив депресії на сприйняття. Виявилося, у людей з цим розладом обробка візуальної інформації змінюється. Швидше за все, це пов’язано з обробкою інформації в корі головного мозку.

Serious and Depressed Asian Man Sitting and Grab His Head Alone
Фото Від charnsitr

 

Вчені провели дослідження, відібравши 111 людей з депресією, біполярним або прикордонним розладом. Також вони зібрали контрольну групу, щоб оцінити зміни в зоровому сприйнятті. Потім психологи провели серію тестів з добровольцями: вони повинні були оцінити яскравість кольорових плям на екрані комп’ютера. В ході тесту мінялася яскравість фону, на якому були розташовані фігури.

У другому тесті вчені хотіли перевірити, як випробовувані розпізнають контрастність зображень. Для цього вони попросили учасників оцінити контрастність решіток. Подробиці роботи опубліковані в журналі Journal of Psychiatry and Neuroscience.

Психологи порівняли результати, отримані від пацієнтів з психічними розладами з результатами контрольної групи. Виявилося, люди з депресією бачать зображення не так, як здорові. Вони гірше сприймали яскравість, а ось контрастність — краще. «Контраст пригнічувався приблизно на 20% серед  депресивних людей, а серед пацієнтів з депресією — на 5%», – пояснив Вільямі Салмела, співавтор роботи.

Вчені відзначили, що оцінювали зорове сприйняття добровольців за допомогою тестів, а не спеціального обладнання. Тому, щоб зрозуміти, що саме відбувається зі сприйняттям людини під час депресії, потрібні додаткові дослідження. Поки психологи припускають, що в перервах грає роль зменшення ретинальних або кортикальних сигналів. Це, ймовірно, відбувається при різних типах депресії й частково нормалізується після ремісії.

«Було б корисно оцінити й далі розвивати користь тестів на сприйняття як методів дослідження і потенційних способів виявлення порушень обробки інформації у пацієнтів», – підкреслив Салмела. Тести на сприйняття можуть, наприклад, служити додатковим інструментом при оцінці ефекту різних методів лікування в міру його прогресування. До того ж виявляти зміни у функціях мозку, що лежать в основі психічних розладів, важливо. Так можна краще зрозуміти, звідки беруться проблеми і як їх вирішити.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button