Людина

Фізично слабкі люди схильні до ранньої смерті

Журнал Lancet Public Health опублікував дані дослідження, в рамках якого вивчалися медичні історії 493 737 осіб. Проаналізувавши ці дані, вчені прийшли до висновку про те, що фізична слабкість в середньому віці є індикатором майбутніх проблем зі здоров’ям, а також вказує на підвищений ризик передчасної смерті.


Автори проекту врахували такі чинники, як соціально-економічний статус, число довгострокових розладів організму, куріння, вживання алкоголю і т. д. Але і з урахуванням їх впливу фізична слабкість людей корелювала з ризиком передчасної смерті. Також у фізично слабких людей частіше розвивалися такі порушення, як розсіяний склероз і синдром хронічної втоми.

«У фізично слабких чоловіків віком від 37 до 45 років ризик передчасної смерті був в два з половиною рази вище, ніж у чоловіків того ж віку в хорошій фізичній формі. Ті ж результати спостерігалися і в інших вікових групах: 45-55, 55-65 і 65-73 років. Схожі результати були і серед жінок старше 45 років», – повідомили дослідники.

Серед критеріїв фізичної слабкості вчені виділяють наступні параметри:

  • втрата ваги,
  • постійна втома,
  • слабка хватка кистей рук,
  • низька фізична активність,
  • повільна швидкість ходьби.

Про фізичну слабкість можна говорити, якщо наявна не менше трьох вищеназваних проблем зі здоров’ям. Людям, що перебувають не в найкращій фізичній формі, слід якомога швидше перейти на спосіб життя, що припускає більше активності, переконані фахівці. Важливо не мати зайвої ваги, не палити, скорочувати споживання алкоголю і солі.

«Головне – це здорова дієта і фізичні вправи. Це єдине, що приносить результати», – зауважили вчені.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button