Головна / Людина / Біг уповільнює старіння

Біг уповільнює старіння

Як стверджують американські дослідники, біг може допомогти уповільнити процес старіння. Такого висновку експерти прийшли після закінчення нового дослідження.

У ньому вчені дивилися на кількість енергії, що витрачається чоловіками і жінками, які підтримували себе у формі і активно займалися спортом в літньому віці (60-70 років). Половина з них регулярно бігала, в той час як інша половина — гуляла, принаймні, по півгодини тричі на тиждень або більше.

22-11-14-foto-cikavosti500x402-1

Учасники віком від 69 років і старші, які бігали, витрачали приблизно таку ж кількість енергії, як 20-річні при ходьбі. Пенсіонери, які віддали перевагу прогулянкам, витрачали приблизно стільки ж енергії при ходьбі, як і звичайні літні люди, що, втім, на 22% більше, ніж витрачається в молодості.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Як вважають вчені, перевага може бути обумовлено мітохондріями. Ці малі структури, що містяться всередині окремих клітин, відомих як клітинні «енергостанції», генерують хімічну енергію, відому як аденозинтрифосфорна кислота (АТФ). АТФ живить м’язові волокна, допомагаючи нам рухатися і піднімати тяжкості.

Люди, які займаються регулярно, як правило, мають більше мітохондрій в клітинах, що забезпечує їх великим запасом енергії через більшу м’язову масу.

Читайте також: Людина починає старіти в 39 років

«Суть в тому, що біг допомагає вам залишатися молодим, принаймні, з точки зору енергоефективності, — заявив Роджер Крам, доцент з Університету Колорадо. — Прогулянки також корисні для здоров’я. Вони зміцнюють серцево-судинну систему, захищаючи від хвороб серця, допомагають запобігти появі цукрового діабету і збільшення ваги. Однак, не роблять того ж ефекту, що і біг «.

У зв’язку з тим, що дослідники не знайшли ніяких зовнішніх біомеханічних відмінностей між літніми людьми, які воліють прогулянки, і бігунами, вони підсумували, що енергоефективність бігаючих пенсіонерів обумовлена їх м’язовими клітинами.

У дослідженні брали 15 чоловіків і 15 жінок, середній вік яких склав 69 років. Всі учасники або регулярно прогулювалися пішки, або бігали. Кожен з добровольців протягом шести місяців займався спортом — бігав або ходив принаймні тричі тиждень, протягом, як мінімум, 30 хвилин, повідомляє Fedpost.