Здоров'я

Які три нетипові симптоми говорять про артрит та руйнацію суглобів

Британські лікарі радять звернути увагу на стан очей, рота та губ.

Hip Joint Replacement Impant
Фото Від Edward Olive

Ревматоїдний артрит має, як типові, так й нетипові симптоми. Нетипові можуть бути досить дивними та, на перший погляд, не пов’язаними з руйнацією чи запаленням суглобів. Про такі саме ознаки розповіли британські медики. Повідомляє Express.

Ревматоїдний артрит — це аутоімунне і запальне захворювання: в його випадку імунна система помилково атакує здорові клітини, викликаючи запалення, яке виражається хворобливими набряками в уражених частинах тіла. В основному хвороба вражає суглоби — найчастіше суглоби зап’ястя, кистей і колін. Тому саме суглобові симптоми — біль, набряки та скутість руху — зазвичай є типовими для артриту. Але є й досить дивні нетипові ознаки хвороби, які можна розпізнати.

Біль у грудях. Ревматоїдний артрит, як запальне захворювання може викликати накопичення бляшок в артеріях і серцеві хвороби. За словами британських фахівців, він може виявитися можливою причиною проблеми з серцем — перикардиту, при якій запалюються тонкі шари тканини навколо серця. Людина при цьому відчуває сильний біль в грудях, що змушує підозрювати серцевий напад.

Сухість очей, губ. Люди, які страждають на ревматоїдний артрит, схильні до розвитку іншого аутоімунного стану, так званого синдромом Сьоргена. Він часто сприяє надмірній сухості слизових оболонок у роті, носі та очах.

Утруднене дихання. Якщо вам раптово стає важко перевести подих, і ви не можете зрозуміти чому — можливо, це дивний симптом ревматоїдного артриту. Хвороба може провокувати запалення тканини, що вистилає легені, що призводить до задишки, болю чи дискомфорту при диханні.

Якщо виникли незвичайні проблеми з диханням або кашель, який чомусь не проходить, як і попередні симптоми, — слід звернутися до лікаря і з’ясувати й причину.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments