Різне

У Китаї створили «найшвидший на планеті» потяг на магнітній подушці (фото)

Китайська урядова компанія CRRC Corporation побудувала перший склад маглева нового покоління, розрахований на рух зі швидкістю 600 км / год. За твердженням виробника, цей поїзд на магнітній подушці, прототип якого був показаний 2 роки тому, стане найшвидшим наземним громадським транспортом.

Світовий рекорд швидкості для магнітопланів, встановлений японським прототипом в 2015 році, становить 603 км / год. Крім того, на початку цього року китайські дослідники з Південно-західного університету Цзяотун повідомили про розробку моделі, здатної розганятися до 620 км / год.

Ймовірно, називаючи свій маглев «найшвидшим», CRRC Corporation має на увазі, що 600 км / год – це тільки крейсерська швидкість, а не максимальна, або що поїзд буде введений в експлуатацію найближчим часом і зможе носити такий статус до запуску конкуруючих моделей, поява яких очікується в кращому випадку в 2027 році.

Як заявила CRRC Corporation, її магнітоплан дозволить долати 1200 км, що розділяють Пекін і Шанхай, всього за 2,5 год. Для порівняння, переліт по цьому маршруту триває 2 год і 5 хв, а поїздка на автомобілі займає 12 год.

Поки невідомо, де буде курсувати новий маглев, але виробник має намір поставляти модель по всьому світу. Вона передбачає використання складів з 2-10 вагонів, кожен з яких вміщує до 100 пасажирів.

Магнітоплан оснащений просунутою гальмівною системою, яка зупиняє його за 10 км, в той час, як, наприклад, Шанхайський маглев, розганяється до 431 км / год, на уповільнення потрібно 16 км.

Якщо звичайні поїзди на магнітній подушці зможуть пересуватися зі швидкістю, 600 км / год і вище, розробникам Hyperloop-систем доведеться зробити свій транспорт значно швидшим, щоб виправдати величезні витрати на будівництво вакуумних тунелів.

Але навіть магнітоплан CRRC Corporation ще тільки належить довести свою комерційну життєздатність. Подібні проєкти не завжди прибуткові. Той же Шанхайський маглев, на створення якого пішло 1,14 млрд доларів США, щорічно приносить збиток в 100 млн доларів, згідно з The Guardian.

Водночас представники Південно-західного університету Цзяотун вважають, що нові лінії поїздів на повітряній подушці можуть обходитися всього на 25-48% дорожче звичайних високошвидкісних залізничних колій. Тому є ймовірність, що в майбутньому магнітоплани поширяться, зарекомендувавши себе вигідним і швидким транспортом.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button