Земля

В Антарктиці знайдені гігантські канали з теплою водою

Видання Nature Geoscience опублікувало результати дослідження морської частини льодів Антарктики. У ході дослідження шельфового льодовика Фільхнера вчені виявили мережу гігантських каналів, схожих на справжні річки. Але що найцікавіше, по цих каналах тече тепла вода, утворена в результаті танення льодовиків зсередини.

В Антарктиці знайдені гігантські канали з теплою водою

Дослідження проводила Анна Ле Брок і її колеги з британського університету Ексетера. Дослідники проаналізували знімки з супутника Terra і дані з радарів літаків.

Найбільший інтерес для дослідників представляв собою льодовик Фільхнера, що утворив своєрідну льодову шапку на заході Антарктиди (цією шапкою накрита значна частина моря Уедделла). В останні роки вчені спостерігали помітне скорочення цього льодового масиву, що спонукало вчених до початку дослідження його внутрішньої структури.

Вчені підтверджують факт перебування під льодовиком величезних каналів, утворених талою водою. За розрахунками вчених, деякі річки настільки глибокі, що в них запросто могла б вміститися 250-метрова Ейфелева вежа, а з довжиною в кілька сот кілометрів вони можуть позмагатися з деякими великими річками.

У коментарях до дослідження Ле Брок підсумувала, що якщо вчені хочуть розібратися в поведінці льодового щита Антарктики та його вплив на зростання рівня світового океану, то вони повинні розібратися з чинниками, що впливають на його «здоров’я». Інформація, отримана в ході дослідження Ганни ле Брок, допоможе вченим зрозуміти, що відбувається з водою сьогодні і як поведуть себе льодовики Антарктики в майбутньому.

Автори дослідження відзначають зв’язок швидкості танення льодовика з його висотою: чим вище льодовик, тим сильніше він схильний підводному таненню. Результати цього дослідження можуть лягти в основу подальших праць на тему зростання температури світового океану та його впливу на Антарктику.

Натхнення: scienceblog.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button