Екологія

Держекоінспекція візьме участь у розробці супутникової мапи лісового масиву України

Державна екологічна інспекція долучиться до розробки супутникової мапи, на якій буде відображений весь лісовий масив України, в рамках Меморандуму з Національним центром управління та випробування космічних засобів (НЦУВКЗ) та Державною екологічною академією.

Про це повідомляється на сайті Держекоінспекції.

«НЦУВКЗ вже здійснив покриття 80% території України знімками високої якості. Наразі мета центру – створити супутникову мапу, на якій відображатимуться всі лісові масиви держави. До реалізації цього завдання приєднається і ДЕІ, надаючи інформацію про розміщення лісгоспів, комунальних лісових підприємств для того, щоб відстежувати зміни на цих підприємствах», – заявив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Держекоінспекція підписала Меморандум про співпрацю з Національним центром управління та випробування космічних засобів та Державною екологічною академією, в рамках якого також буде отримувати супутникові знімки для фіксації порушень природоохоронного законодавства.

«Для консолідації співробітництва вже створений Центр стратегічних екологічних досліджень та аерокосмічного моніторингу на базі академії. Сюди надходитимуть фото земної поверхні від НЦУВКЗ і тут же оброблятимуться спеціалістами. У разі виявлення на знімках вирубок зелених насаджень, несанкціонованого складування сміття, забруднення вод із суден, тощо, фото передаватимуться в роботу до Держекоінспекції», – поділився деталями Андрій Мальований.

Отримання результатів такого аерокосмічного моніторингу дозволить ДЕІ здійснювати більшу кількість перевірок та розраховувати точні суми збитків, керуючись даними супутника.

«Окрім того, відстеження земної поверхні в динаміці дасть змогу зафіксувати транспорт потенційних порушників, а отже і пришвидшити розслідування злочинів правоохоронцями», – додав Андрій Мальований.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button