Екологія

Кліматологи NASA визначили, які міста опиняться під водою через танення льодовиків

Фахівці агентства NASA встановили, що танення певних льодовиків значно підвищує рівень моря в деяких портових містах. Метеорологи склали інтерактивну мапу таких льодовиків і опублікували її на сайті NASA.

В основу нової карти лягли результати кліматичного моделювання, що враховує максимально можливу кількість параметрів: циркуляція атмосфери і води в океані, неоднорідний розподіл сили тяжіння і момент обертання Землі.

Кліматологи і раніше знали, що танення найбільш великих льодовиків внаслідок глобального потепління призводить до зростання вод у Світовому океані. Так, за минуле XX століття вчені зафіксували, що зростання рівня води в океані склало 17 сантиметрів. А до 2100 вода може піднятися на 2 метри.

Однак через обертання планети і нерівномірний розподіл сили тяжіння не можна було точно сказати, яке конкретне місто знаходиться під загрозою затоплення.

Тепер же кліматологи під керівництвом Еріка Ларура встановили, що танення західної частини Гренландського крижаного щита збільшує рівень води в Лондоні. Танення північно-східної частини цього льодовика призводить до зростання рівня води в Нью-Йорку.

Всього було виявлено 293 зв’язки між таненням льодовиків і підвищенням рівня води у найбільших портових містах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button