Екологія

Ліси зможуть зв’язати ще 226 мільярдів тонн вуглецю

Всебічне дослідження ботаніків, що оцінює глобальний потенціал лісових екосистем для поглинання вуглецю, показало, що ліси світу потенційно можуть поглинути додатково 226 мільярдів тонн вуглецю. Це включає 139 мільярдів тонн існуючих деградованих лісів у разі їх відновлення та ще 87 мільярдів тонн у вирубаних лісом районах, де посадка дерев та відновлення лісів є здійсненними та мають соціальну підтримку. Ці результати були опубліковані в журналі Nature.

Lidong Mo et al. / Nature, 2023

Вчені під керівництвом Лідонга Мо і Костянтина Зонера з Швейцарського федерального технологічного інституту представили найбільш точну на сьогодні оцінку потенціалу накопичення вуглецю в лісах. Їх аналіз охоплював не тільки наземну біомасу (в основному листя і деревину стовбурів), а й кореневу біомасу, лісову підстилку і органічну речовину грунту. Для досягнення цієї мети вони об’єднали дані польових інвентаризацій з картами біомаси, створеними на основі супутникових спостережень, і використовували моделі машинного навчання.

Автори підкреслили важливість зосередження природоохоронних зусиль на збереженні та підтримці життєстійкості існуючих лісів, оскільки на них припадає 61 відсоток нереалізованого потенціалу зв’язування вуглецю. Це дослідження підкреслює важливу роль лісів у пом’якшенні наслідків зміни клімату та необхідність узгоджених глобальних зусиль щодо збереження та відновлення лісів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button