Технології

Вчені створили ефективну систему передачі енергії на відстані

Вчені створили ефективну систему передачі енергії на відстані. Вона дозволяє заряджати електронні пристрої незалежно від відстані між пристроєм і його джерелом живлення. Про це йдеться в дослідженні вчених з Стенфордського університету, опублікованому в журналі Nature Electronics.

Сучасні методи бездротової зарядки електронних пристроїв технології працюють тільки в тому випадку, якщо загальні параметри системи налаштовані на певну відстань передачі.

Це має деякі обмеження: для ефективної зарядки пристрою потрібно постійно перебувати на певній відстані від джерела енергії.

“Основна мета нашого дослідження полягала в тому, щоб подолати бар’єр для динамічної бездротової зарядки. Наша ідея заснована на нелінійній PT-симетричній схемі, яка стосується систем зі збалансованим посиленням і втратами”, – твердить Сід Ассававорраріт, провідний автор дослідження

Власна частота системи — це частота, на якій система працює добре і яка сприяє ефективній передачі енергії пристрою. У системі, розробленої дослідниками, ця частота коливань самостійно пристосовується до мінливих умов, які можуть бути рухом пристрою, що одержує енергію, в масштабі менше мілісекунди. Таким чином, система підтримує ефективну передачу, навіть коли пристрій перебуває у швидкому русі.

Крім того, система дозволяє заряджати пристрій майже незалежно від того, наскільки далеко він знаходиться від джерела живлення. В ході тестування вона змогла стабільно передавати потужність до 10 Вт на батарею, яка перебувала на відстані від 0 до 65 см і рухалася з постійною швидкістю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments