Різне

Десять дивовижних фактів про музику

Як стверджують вчені, музика впливає на наш мозок набагато глибше, ніж будь-який інший людський досвід. Ця добірка присвячена дивовижним властивостям, якими володіє музика.

1. Допомагає недоношеним дітям

Дітям, народженим занадто рано, потрібно тривале перебування в лікарні для того, щоб вони набрали потрібну вагу і зміцніли. Щоб прискорити цей процес, у багатьох лікарнях вдалися до впливу музики. Команда канадських учених виявила, що програючи музику недоношеним дітям, можна знизити їх больову чутливість і поліпшити навички харчування, що в свою чергу допомагає новонародженим набрати вагу. В лікарнях використовують музику, яка імітує звуки материнського серцебиття і рухів матки, щоб заколисати малюків, що народилися раніше терміну.

2. Оживляє пониклі рослини

Якщо музика допомагає дітям рости, чи може вона те ж саме зробити і з рослинами? У 1973 році дослідники провели дослідження, щоб з’ясувати, як музика впливає на рослини.

Вони програвали одній групі рослин рок музику, а іншим – легкі спокійні мелодії. До кінця дослідження, рослини, на які впливали легкою музикою, були однорідного розміру, зеленими і квітучими, і навіть схилялися до джерела музики. Рослини, які підживлювалися рок музикою, виростали високими, але були пониклими, їх листя вицвілими, а самі вони начебто відвернулися від радіо.

3. Відновлює після травм мозку 

Багато людей, які пережили травми мозку, можуть зіткнутися з довготривалими труднощами, пов’язаними з вимовою і пересуванням. Як лікування, деякі фахівці використовують музику, щоб стимулювати ті області мозку, які відповідальні за ці дві функції.

Коли люди з неврологічними порушеннями, викликаними інсультом або хворобою Паркінсона, чують музичний ритм, це допомагає їм відновити симетричний крок і відчуття рівноваги. Удари ритму в музиці служать підказкою для мозку.

4. Запобігає втраті слуху

Звичайно, музика не зможе вилікувати вас, якщо ви вже втратили слух, але вона може запобігти його втраті. Під час одного з досліджень, в якому взяло участь 163 дорослих, 74 з яких були музикантами, учасників попросили пройти ряд тестів на прослуховування.

Музиканти сприймали звуки краще, ніж не музиканти, причому ця різниця збільшувалась з віком. Тобто 70-річний музикант краще чув мову в галасливій обстановці, ніж 50-річний не музикант.

5. Зцілить розбите серце

Насправді тут мова йде про серцевий напад. Справа в тому, що музика допомагає пацієнтам, які відновлюються після серцевого нападу або операції на серці, знижуючи кров’яний тиск, сповільнюючи частоту серцевих скорочень і зменшуючи тривожність.

Як профілактичний засіб рекомендується слухати радісну музику або пісні, які змушують вас краще себе почувати.

Прослуховування мелодій, які викликають позитивні емоції, покращує циркуляцію крові, розширює кровоносні судини і в цілому сприяє оздоровленню судинної системи.

6. Підвищить спортивні досягнення

У 2005 році, британські вчені з’ясували, що прослуховування музики під час спортивних тренувань може підвищити результативність на 20 відсотків. Цей ефект можна порівняти із застосуванням допінгу, до якого вдаються деякі спортсмени, за винятком того факту, що музика ніяк не проявиться в тестах на заборонені речовини.

Для кращих результатів, слухайте музику з швидким темпом під час інтенсивних тренувань і повільну музику під час перепочинку.

7. Зробить  сприйнятливим

У 2008 році, британські дослідники вирішили вивчити, як слова музики впливають на ставлення та поведінку підлітків. Щоб це перевірити, одній групі підлітків програвали соціальні пісні з позитивним змістом, а іншій групі пісні з нейтральною ідеєю.

Потім дослідники вирішили перевірити, як відреагують підлітки на ситуацію, коли дослідник «випадково» упускає олівець. Учасники з групи, які прослухали позитивно налаштовану пісню, не тільки швидше пропонували свою допомогу, але і в п’ять разів частіше піднімали олівець, ніж в іншій групі.

8. Покращує пам’ять 

У дітей, які займаються музикою, поліпшуються розумові здібності. Учені з Гонконгу з’ясували, що уроки музики покращують результати дітей по тестах, де потрібно згадати слова зі списку.

Чим більше людина займалася музикою в дитинстві, тим краще була її вербальна пам’ять. Діти, які займалися музикою, вивчали, згадували і утримували в пам’яті слова краще, ніж інші діти. Причому навички запам’ятовування поліпшувалися пропорційно тому, як довго дитина займалася музикою.

9. Зменшує біль

Американські вчені з Університету Юта продемонстрували, що музика також ефективна, як і відволікаюча тактика, для людей, схильних до тривоги через біль. В результаті прослуховування музики люди відчувають менше болю.

У дослідженні, в якому взяли участь 143 людини, музика допомагала учасникам знизити тривогу, коли на їх пальці впливали електродами, які викликали невеликий біль.

Музика активізує сенсорні шляхи, які приглушують больові відчуття, і сприяють розумовому та емоційному залученню.

10. Покращує смакові якості

Можливо, скоро виробники вина будуть писати на етикетці, яку мелодію найкраще слухати до їх продукту. В одному з недавніх досліджень вчені з’ясували, що певний тип музики може поліпшити смакові якості вина на 60 відсотків.

У дослідженні, учасники, які пробували вино, заявляли, що біле вино було більш освіжаючим, якщо за столом звучала завзята бадьорить музика.

Смак червоного вина змінювався приблизно на 60 відсотків, коли відвідувачі слухали «могутню і важку музику».

Тому коли ви плануєте фуршет чи корпоратив вам не обійтися без Співдружності Київських музикантів, адже їхні професійні музичні колективи, артисти та ансаблі можуть створити неабияку атмосферу для вашого відпочинку. Як уже зазначалося вище, смакові якості вина покращувалися при виконанні певного типу музики, тому скрипалі мабуть найкращий варіант для успішного проведення витонченої вечірки.

http://orchestra-music.com.ua/ на музичному порталі Orchestra Music представлені сольними виконавцями, які можуть виступити на заходах різних форматів. Виступ: солування під якісне аранжування. Якщо вас зацікавить ансамбль струнних інструментів – це може бути струнний квартет, в якому присутні 4 голоси. Струнні квартети виступають винятковими наживо, крім формату електро шоу, де обов’язково присутні класні аранжування.

Сольні виконавці представлені такими майстрами своєї справи як Олександр, Денис, Олексій, Володимир, Катерина. Банкет, ювілей або зустріч зі старими друзями – будь-яке свято дозволить набути нових фарб, стати оригінальним, і його запам’ятають назавжди. Музика виконується під мінус або у супроводі акустичної гітари. Також є різні вокально-інструментальні колективи та шоу програма за участю балету. Якщо Ви хочете почути стовідсоткове живе звучання, можна підібрати склад, який задовольнить Ваші найвишуканіші вимоги й очікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button