Різне

Рідкісні медицинські синдроми

У медицині прийнято використовувати для позначення системи симптомів термін синдром. Деякі синдроми стали загальновживаними і добре відомими поняттями, але існують і інші – з самими екзотичними назвами, незвичайними проявами та неординарною історією.  Ми сподівається, що після прочитання ви не виявите їх у себе або своїх знайомих.

Синдром «вибухає голови»

Цей синдром все частіше зустрічається у сучасної людини. У першу чергу він є проявом стресу і різних навантажень. Проявляється він у процесі засинання, при тому людина відчуває щось на зразок вибуху всередині голови, чує гучний звук під час засипання або на початку сну. «Вибух» також може супроводжуватися візуальними ефектами, жахом і навіть порушенням дихання.

На щастя, лікування дуже просто – це звичайний повноцінний відпочинок, переключення уваги, зміна обстановки.

Синдром іноземного акценту

Це порушення мови виникає після різних травм голови, інсультів, причому проявляється найчастіше не відразу, а з відставанням в 1-2 роки. Симптоми виражаються в розладі мови, при якому змінює темп і вимови, у людини з’являється як би акцент, він звучить як іноземець, який вивчає нову мову. За останні 70 років описано півсотні випадків, деяким вдалося мова відновити після довгих тренувань, в більшості ж допомогти нічим не можна було.

Найбільш відомий випадок з Астрід Л. з Норвегії. Жінку поранило в голову осколком при бомбардуванні. І через деякий час у пані проявився  незвичний німецький акцент, що сильно бентежило оточуючих, враховуючи, що йшов 1941 рік. .

Синдром летального сімейного безсоння

Це захворювання реєструється у представників 40 родин. Воно є генетичним вадою  таламуса, який відповідає за взаємозв’язок між корою головного мозку і тілом. В даному випадку функціонування цього «комунікатора» порушується, у людини з’являються проблеми із засипанням, він відпочиває все менше.  В результаті після 7-36 місяців хвороби людина вмирає, при цьому вік хворих зазвичай 30-60 років.

Аналгезія

Аналгезія означає нечутливість до болю. Вченим вдалося виявити цю генетичну мутацію, при якій повністю або частково відсутня чутливість до больових подразнень. При цьому все життя людини перетворюється на щогодинну боротьбу з небезпекою. Біль насправді є сторожовим псом нашого здоров’я, біль – сигнал про якісь неполадки в організмі. Хворі з аналгезії постійно ризикують отримати травму, зламати кістки, обпектися, не помітити роздратування і т.д. В результаті діти з цим синдромом можуть просто з’їсти свій язик, зжувати губи або вирвати зуби й очі. На щастя, мутація ця не надто поширена, з 1932 року були описані лише кілька випадків.

Синдром Мебіуса

Ще одна вроджена вада. При цьому синдромі у людини немає міміки через неправильну роботу декількох нервів. На обличчі просто застигла маска, немає ні усмішки, ні насуплених брів, навіть ковтання утруднено. Усунути це явище медицина не в змозі, зате і випадків захворювань зафіксовано не багато.

Синдром Котарда

Це явище проявляється у прагненні до самогубства, постійної глибокої депресії. Людина вважає себе вже мертвою, вона навіть відчуває трупний запах і має відчуття,що її поїдають хробаки. При цьому вона перестає боятися, відчуває, що все вже сталося, а трупам нічого не страшно! Лікування пов’язано в першу чергу з виведенням  пацієнта з депресивного стану. Лікарі повинні проявити неабияку кмітливість, щоби надати професійну допомогу пацієнту. А от у виборі печатки лікарю не потрібно ламати голову, фирма Печати и Штампы виготовить якісну та професійну печатку на замовлення.

Синдром Стендаля

В цьому випадку причиною неврологічних проявів у формі запаморочення, тремтіння, галюцинацій стають твори мистецтва. Вперше цей синдром описав Стендаль в одному зі своїх творів, а також його можна поспостерігати в будь-якій з відомих картинних галерей і у великих музеях.

Синдром Аліси (мікропсія і макропсія)

Цей ефект можна порівняти з відчуттями Аліси в Країні чудес, хворому навколишні предмети здаються або величезними, або непропорційно маленькими. Ці симптоми пов’язують з ранніми проявами таких захворювань як мононуклеоз, епілепсія, мігрень і т.д. Або свідчить про вплив на людину психоделіків.

Синдром Мюнхгаузена

При цьому захворюванні пацієнти симулюють різні симптоми. Головною метою є госпіталізація, призначення обстежень, медичних маніпуляцій, навіть операцій. Хитрощі використовуються самі різні – від лицемірства і підручних косметичних засобів до нанесення собі травм і прийому лікарських препаратів. Є дані, що якась дама таким чином зуміла симулювати 40 порожнинних операцій і 500 госпіталізацій. Вважається, що синдром Мюнхгаузена є своєрідною спробою привернути увагу, змусити навколишніх приділяти час пацієнтові.

Аллотріофагія

Цей синдром виявляється в прагненні з’їсти абсолютно невідповідні об’єкти – землю, вугілля, клей, глину і т.д. Найбільш схильні до захворювання маленькі діти і люди з проблемами з психікою. Одним з проявів, до речі, є і гастрономічні запити вагітних. Хоча відомо, що тяга до певного продукту в свою чергу сигналізує про нестачу в організмі певної речовини.

Синдром Пітера Пена

Цей синдром практично ніколи не вражає дівчаток, найчастіше його жертвами стають хлопчики, які активно не хочуть дорослішати. Практично це крайня форма інфантилізму. Вважається, що їм страждав відомий Майкл Джексон.

Синдром чужої руки

При цьому психоневрологічному розладі руки людини починають жити цілком незалежно від свідомості господаря. Автономію отримує одна рука або відразу обидві, прояви можуть бути спонтанними періодичними або постійними. Руки при цьому здійснюють будь-які дії, часто повністю протилежні волі господаря.

Синдром Капграса

При цьому розладі хворому починає здаватися, що якийсь добре знайомий, часто близька людина зник. Його місце, його тіло зайняв хтось чужий, нехай схожий, але інший. Звідки цей чужий взявся не суть важливо – це може бути хто завгодно від шпигуна до інопланетянина. Головне стійке відчуття його «інакшості» і прагнення викрити підміну перед оточуючими.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button