Земля

Цікаві факти про Чорне море

Перші згадки про Чорне море зустрічаються в документах, що відносяться до V століття до нашої ери. Саме по Чорному морю Ясон і аргонавти йшли до Колхіди за золотим руном.

Давньогрецька назва моря – Понт Аксинський, що означає «Негостинне море». Передбачається, що море було названо так через труднощі з навігацією. Пізніше, після вдалого освоєння берегів грецькими колоністами, море стало називатися Понтом Евксинським (грец. «Гостинне море»). По-румунськи Чорне море називається Marea Neagr?.

Характерною особливістю Чорного моря є повна (за винятком деяких бактерій) відсутність життя на глибинах понад 150-200 м. Справа в тому, що глибинні шари Чорного моря насичені сірководнем.

У схемі течій Чорного моря виділяються два величезних замкнутих кругообігу з довжиною хвилі 350-400 км. На честь океанолога Миколи Кніловіча, який першим описав цю схему, її назвали «Окуляри Кніловича»

Єдиний великий півострів Чорного моря – Кримський.

У Чорному морі мешкає 2500 видів тварин. Це дуже мало (для порівняння, в Середземному живе близько 9000 видів). На дні Чорного моря мешкають мідії, устриці і молюск – хижак рапана, занесений кораблями з Далекого Сходу.

Серед планктонних водоростей, що мешкають в Чорному морі, є дуже незвичайний вид – ночесвітка. Вона володіє можливістю фосфорецовати, і саме через неї в серпні Чорне море іноді світиться.

Ссавці представлені в Чорному морі двома видами, морською свинею і білочеревим тюленем. Деякі види тварин потрапляють в Чорне море через протоки Босфор і Дарданелли з течією.

Єдина масова акула, що мешкає в Чорному морі, – це колюча акула катран. Вона боїться людей і рідко підходить до берега. Єдину небезпеку для людини становлять спинні плавники катрана, які мають великі отруйні шипи.

Найнебезпечніша риба Чорного моря – це морський дракончик. Колючки його спинного плавника і зябрових кришок містять сильну отруту. Також небезпечні чорноморські скорпени і скат-хвостокол з отруйними шипами на хвості. Його називають рибою-котом.

Гори навколо Чорного моря постійно ростуть, а саме море збільшується. І, якщо гори підростають всього на кілька сантиметрів в сторіччя, то рівень моря піднімається зі швидкістю 20-25 сантиметрів за 100 років. Саме тому Стародавні міста Тамані вже знаходяться на дні морському.

Натхнення: http://ridna.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button