Різне

Люди народжуються нещасними?

Деякі люди просто не можуть не бути песимістами. Недавні дослідження підтвердили припущення вчених про те, що з самого моменту народження у людини в мозку є певні хімічні речовини, які впливають на позитивне чи негативне сприйняття навколишньої дійсності.

Дослідники виявили, що рівень молекул (нейропептидів) безпосередньо пов’язаний з тим, як ми сприймаємо світ. У когось з нас “склянка наполовину повна”, ну а в деяких вона “наполовину порожня”.

Люди з низьким вмістом цієї речовини налаштовані на негативний лад до навколишнього світу і набагато складніше справляються зі стресовими ситуаціями, ніж ті, у кого рівень молекул вище. Вони також більш сприйнятливі до депресій.

Колегія вчених дослідного центру в Мічигані вважає, що кількість нейропептидів в мозку людини є генетично запрограмованим. Дослідники вважають, що отримані результати таких спостережень приведуть до ранньої діагностики та профілактики більшості психологічних захворювань.

Використовуючи функціональну магнітно-резонансну томографію, вчені відсканували активність головного мозку у ряду добровольців. Цікаво було спостерігати за тим, як реагували випробувані на досить нейтральні слова, наприклад, “матеріал”, на негативно заряджені, такі як “вбивця” і позитивні, такі як “надія”. Реакція на негативні слова у людей з низьким рівнем нейропептидів була більш гострою, ніж у тих, хто має більш високим вмістом цих молекул. У негативно заряджених людей була відзначена сильна активація процесів в префронтальної корі – зоні головного мозку, що відповідає за наші емоції.

У другому експерименті здорові випробовувані повідомляли про свої емоційних переживання під час напружених моментів або перебуваючи в стресовій ситуації. Добровольцям вводили фізіологічний розчин в щелепний  м’яз. Цей розчин викликав помірну біль протягом 20 хвилин без заподіяння шкоди організму. Рівень болю регулювався для кожного за шкалою від одного до десяти. Випробовувані прокоментували позитивні і негативні відчуття до і після введення препарату. Добровольці з низьким рівнем вмісту нейропептидів були налаштовані більш негативно, як до больових відчуттів, так і після них. Вони більш емоційно реагували на події.

Вчені спробували з’ясувати, як впливає рівень вмісту таких молекул на психічні розлади, а також тривалі депресії. Виявилося, зв’язок очевидний. Люди з низьким рівнем нейропептидів, дійсно, більш схильні до депресій, ніж ті, у кого в мозку міститься більше такої речовини.

Психологи сподіваються, що такі висновки допоможуть у подальшому уникнути багатьох серйозних захворювань, а також лікувати людей із самими складними психічними розладами. Результати досліджень були опубліковані в спеціальному науковому виданні “Архів загальної психіатрії” (“Archives of General Psychiatry”).

Натхнення: http://abcnews.go.com/

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button