Різне

Десять великих ідей Леонардо да Вінчі

Леонардо да Вінчі був воістину генієм. Яскравий представник типу «універсальної людини», що вмістив у собі всі ключові моменти епохи і виразив їх у своїй діяльності, він зробив воістину величезний внесок у розвиток науки.

Багато його ідеї були втілені в життя тільки через кілька сотень років. Давайте розглянемо десять найзнаменитіших концепцій, створених великим Леонардо.

 

 

10 – Дзеркальне письмо

Чи був це спосіб для збереження конфіденційності своїх записів або просто необхідність уникнути розмазування чорнила, адже Леонардо писав лівою рукою? Якими б не були причини, більша частина записів Леонардо да Вінчі зроблена в дзеркальному відображенні.

 

 

 

9 – Акваланг

Захоплення Да Вінчі морем вилилося в безліч схем пристроїв для вивчення підводного життя. Його костюм для занурень під воду був виконаний зі шкіри і приєднаний до очеретяної трубки, підєднаної до дзвона на поверхні. Практичність художника доводить опрацювання навіть таких деталей, як ємність для збору сечі водолаза.

 

 

8 – Обертовий міст

Цей тип мостів, розроблений Леонардо да Вінчі, міг би стати в нагоді арміям того часу. Складається з одного прольоту міст кріпився до берега вертикальним шарніром, що дозволяло йому обертатися. Такі мости могли бути досить швидко встановлені.

 

 

 

7 – Крилатий планер

Підкорення повітряної стихії цікавило генія не менше ніж підкорення стихії морської. Ось один з планерів, розроблених Да Вінчі. Планер з відкритою кабіною був обладнаний системою управління для пілота, але приводився в дію рухомими крилами.

 

 

 

6 – Триствольна гармата

Незважаючи на свою миролюбну вдачу, Леонардо розробляв і військові машини. Наприклад, більш ефективні гармати. Цей легкий концепт цілком міг би стати страшною зброєю на полі бою.

 

 

 

5 – Повітряний гвинт

Сучасні вчені в один голос стверджують, що ця конструкція не зможе злетіти. Тим не менш, ця ідея Леонардо дотепер залишається однією з найвідоміших. Конструкція повинна була приводиться в рух силою чотирьох чоловік. На жаль, в XV-XVI століттях двигунів ще не було.

 

 

4 – Ідеальне місто

Бачачи Мілан охоплений чумою, Да Вінчі мріяв про більш продумане і чисте місто. Його архітектурні начерки дуже детальні і містять навіть опис вентиляції в стайнях. На розчарування сучасних міланців, стадіону в місті передбачено не було.

 

 

 

3 – Саморухаючий візок

Звичайно, це не Феррарі, але для того часу ідея була просто революційною. До речі, дерев’яну машину за кресленнями Леонардо таки побудували. Але сталося це лише в 2004 році. Вчені одного з музеїв Флоренції втілили задум генія в життя і на їх превеликий подив вона запрацювала в дійсності, як і припускав Да Вінчі.

 

 

2 – Геологічний час

Охопити думкою такі величезні відрізки часу, на яких можуть відбуватися істотні зміни ландшафту – завдання не просте. Тим більше, коли вже пропонується готова відповідь на питання. Тим не менш, Леонардо да Вінчі не згоден з думкою, що стверджували, що черепашки на вершинах гір є наслідком всесвітнього потопу. Він припускав, що гори колись були берегами морів і з плином часу вкрай повільно піднімалися вгору, поки не стали такими, як ми їх бачимо. Сучасна наука прийняла сторону Леонардо.

1 – Вітрувіанська людина

Слідом за античним архітектором Вітрувіем, Леонардо да Вінчі описав ідеальну людину. Тепер цей малюнок називають канонічними пропорціями. До речі, Вітрувіанська людина є одним із найбільш упізнаваних зображень у світі.

 

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button