Людина

Спалах гніву веде до серцевого нападу

Спалах гнівуДослідження 3886 жертв серцевих нападів показало: напад гніву підвищував ризик серцевого нападу більш ніж у два рази протягом двох годин після спалаху гніву. Такі висновки зробила Елізабет Молтофскі з Гарвардської медичної школи, передає Reuters.

Чим сильніший спалах гніву, тим вище ризик. Найбільші вибухи(якщо людина кидається предметами, наприклад) повязувалися з чотириразовим збільшенням ризику. Отже, 1484 особин, що брали участь в опитуванні, зізналися, що у них були спалахи гніву протягом року. У 110 осіб – у межах 2 годин з появи ознак серцевого нападу.

Найчастіше гнів викликали проблеми в сім’ї, на роботі і поїздки на роботу і назад. Відомо, що при спалаху гніву виділяються адреналін і норадреналін. Ці гормони підвищують тиск, ризик утворення тромбів, провокують прискорене серцебиття, звуження судин. Лікарі вважають, що відкритий прояв гніву не допоможе розрядитися. Він у будь-якому випадку нашкодить судинам та серцю. Знизити ризик серцевого нападу після спалаху гніву можуть бета-блокатори. Можливо, емоційним сердечникам варто приймати їх в якості профілактики нападів.

Як на статистику впливають антидепресанти і статини, фахівці не знають. Зате вони впевнені: тренування не допоможуть людям, схильним до спалахів гніву. До речі, побоюватися варто і тим, хто страждає від тривожності, депресії і інших сильних переживань.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button