Екологія

Перший літак на сонячних батареях Solar Impulse завершив трансатлантичний переліт

Перший у світі літак на сонячних батареях Solar Impulse завершив свій 71-годинний трансатлантичний переліт з Нью-Йорка (США) в Севілью (Іспанія) в рамках кругосвітньої подорожі, що почалася в минулому році в Абу-Дабі.

Літак працює за допомогою сонячних панелей сонячних батарей і легких композитів, щоб виконати завдання, яке колись здавалася неможливим – завдання облетіти всю земну кулю, не витративши жодної краплі органічного палива. Проект наочно демонструє, як нові технології сьогодні відкривають двері в новий світ «зеленого» транспорту.

Solar Impulse при розмаху крил до 747 метрів важить приблизно стільки ж, скільки звичайний легковий автомобіль і використовує літій-полімерну систему батарей високої ємності, що дозволяє йому здійснювати польоти як вночі, так і вдень.

Фактично Solar Impulse є вражаючим прикладом того, як передові технології можуть здійснити переворот в світі транспорту. Виконавчий директор Групи АББ Ульріх Шпіссхофер зауважив, що компанія надає широку лінійку продуктів і рішень, що дозволяють підвищити ефективність транспортних систем, знизивши їх вплив на навколишнє середовище на декількох фронтах. «АББ ми шукаємо нові шляхи, як керувати світом, не завдаючи шкоди Землі» — говорить Шпіссхофер.

Рекуперативні гальмівні системи в електропоїздах, трамваях та інших засобах транспорту також зобов’язані значним покращенням в галузі енергоефективності. Портфоліо продуктів ABB ENVILINE об’єднує рекуперативні гальмівні системи та інші високовольтні рішення для зниження енергоспоживання в залізничних системах на постійному струмі на цілих 30%.

 

Solar Impulse – це тільки перша віха на шляху в золотий вік екологічно чистого транспорту. «Ми бачимо величезні можливості в галузі „зеленого“ транспорту — переконаний Шпіссхофер. – Останні технологічні розробки відкривають шлях до найбільших досягнень в області енергоефективності та продуктивності. Ми тільки починаємо реалізовувати весь потенціал цих змін».

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button