Різне

Десяток речей, що змінили світ

AppleОкрім неймовірно високих обсягів продажів, продукти, що представлені в цій статті, примітні тим, що вони змінили культуру багатьох народів світу, привносячи щось нове і, відправляючи старе в безодню часу. Незважаючи на те, що всі ці товари належать різним групам – від смартфонів і до музичних альбомів – всі вони мають деякі схожі риси, які відрізняють лідерів продажів. Їх відмінна риса – інноваційність. На момент випуску аналогів цієї продукції не існувало в природі!

До першого виходу кінострічки “Зоряні Війни” люди ніколи не ночували біля театру, щоб дочекатися опівнічного виступу. “Гаррі Поттер” став першою книгою в жанрі фентезі, яку читали буквально всі!

Багато хітів продаж набули широкого поширення завдяки тому, що їх випускали відомі компанії. Наприклад, Apple продовжує випускати нові версії iPad і iPhone, а 11 покоління серії Toyjta Corolla вийшло на ринок тільки в травні нинішнього року. Франшиза Маріо згодом перетворилася в 31 нову торгову марку.

Велика частина товарів списку була націлена на дуже широку аудиторію, хоча, варто зазначити, що це відноситься не до всіх продуктів. Кубик Рубіка був недорогим: кожен міг купити його і грати. “Гаррі Поттер” був зрозумілий і доступний всім. Тому він став настільки популярним. Навіть iPad, незважаючи на його позиціонування, має безліч комплектацій. Багато з них є загальнодоступними за ціною.

Розглянута категорія бестселерів привертає увагу значної частини населення. Стійку популярність протягом тривалого часу виділяє продукти цієї категорії зі загальної маси пропозицій ринку. Крім того, визначені  категорії товарів, продаж яких були найвищими. Популярність книг, фільмів, побутової техніки та іграшок зазвичай сходить нанівець протягом короткого проміжку часу. Однак, саме ця продукція є найбільш затребуваною і популярною.

1. Кубик Рубика

Категорія: Іграшки .Продано:  350 000 000 штук. Компанія: Seven Towns Ltd.

Десяток  речей, що змінили світ

 Перший прототип кубика був створений інженером Ерне Рубіком в 1974 році в Будапешті, в Угорщині. Тоді у нього була назва “Магічний Кубик”. Ліцензія на головоломку була куплена американським підприємцем, після чого іграшка була перейменована в “Кубик Рубіка” і стала сенсацією світового масштабу. На піку популярності головоломки, в 80-х роках в компанії підрахували, що більша частина всього населення Землі спробувала знайти рішення задачі! Завдяки привабливому дизайну і кольористиці, доступності та одночасної складності головоломки, успіх іграшки був таким оглушливим.

2. iPhone

Категорія: Смартфони. Продано: 250 000 000 штук. Компанія: Apple

Десяток  речей, що змінили світ

За п’ять років успішних продажів з виробничих потужностей компанії Apple було відвантажено близько 250 000 000 апаратів. Крім того, продажі iPhone мають велике значення для фірм AT & T, Verizon і Sprint. Аналітики підрахували, що продажі iPhone принесли корпорації Apple прибуток у розмірі 150 млрд доларів з моменту офіційного старту продажів, в червні 2007 року. На сьогоднішній день існують п’ять поколінь iPhone: 2G, 3G, 3GS, 4, 4S. Кожне нове покоління iPhone користується величезною популярністю, а темпи продажів зростають неймовірно швидко!

3. Гаррі Поттер

Категорія: Серія книг. Продано: 450 000 000 штук. Компанія: Scholastic (Видання США)

Десяток  речей, що змінили світ

Американське видавництво Scholastic випустило перший роман про Гаррі Поттера в 1990-х роках під ім’ям “Гаррі Поттер і Філософський Камінь”. Твір мав неймовірний  успіх, як і всі наступні книги серії. Серія книг і Гаррі Поттера стала найуспішнішою книжкової серією в світі, виручивши за все 7.7 млрд доларів. Ці романи зробили Джоан Роулінг найбільш високооплачуваним автором у світі. Екранізація роману ознаменувалася сотнями мільйонів доларів касових зборів у всьому світі. Пізніше Джоан Роулінг дала згоду на запуск електронної версії книги, що дозволило отримати 1 мільйон доларів протягом перших трьох днів. Остання книга серії – “Гаррі Поттер і Дари Смерті” – стала самої продаваною книгою у світі. У першу добу після запуску продажів було реалізовано понад 11 мільйонів примірників.

4. Альбом “Thriller” Майкла Джексона

Категорія: Музичний альбом. Продано: 110 000 000 штук. Компанія: Epic Records

Десяток  речей, що змінили світ

У листопаді поточного року буде 30-я річниця альбому Майкла Джексона “Thriller”. Це був перший альбом в музичній індустрії, рекламою якого став відеокліп спеціально для цього знятий. Менш ніж за рік альбом отримав звання самого продаваного в історії. У 1984 році Джексон завоював 8 нагород Grammy, в тому числі і нагороду “Альбом року”. 7 треків альбомів увійшли в першу десятку найпопулярніших ТОП-100 світових шлягерів. Щоб уявити масштаб продажів “Thriller” достатньо привести невелику статистику: Джастін Бібер з альбомом “My World” (1 і 2 CD) зміг продати лише 3.2 мільйонів копій.

5. Франшиза “Маrіо”.

Категорія: Відеогра. Продано: 262 000 000 штук. Компанія: Nintendo

Десяток  речей, що змінили світ

Вперше, персонаж “Маріо” дебютував у популярній грі “Donkey Kong”. Після цього, італійський водопровідник з’являвся в більш ніж 31 грі, які були продані в кількості більше 1000000 одиниць. Обсяг продажів окремої гри “Super Mario” склав 262 мільйонів екземплярів. З іншого боку, не менш популярна гра Angry Birds вже на сьогоднішній день налічує понад мільярд завантажень.

6. iPad

Категорія: Планшетний комп’ютер. Продано: 67000000 штук. Компанія: Apple

Десяток  речей, що змінили світ

Дебют iPad відбувся в квітні 2010 року. Як і iPhone, iPad мав величезний успіх і став першим успішно продаваним планшетним комп’ютером. Зовсім недавно вийшло третє покоління iPad. З моменту випуску було реалізовано понад 67 мільйонів пристроїв. Щоб більш точно уявити масштаб успіху відзначимо, що для продажу такого ж числа персональних комп’ютерів Apple знадобилося 24 роки! За даними IDGConnect близько 12% користувачів iPad не використовують більше ПК, а в сфері освіти на кожен ПК припадає по 2 iPad.

7. Зоряні Війни

Категорія: Фільми. Дохід: 4.54 млрд доларів. Компанія: 20th Century Fox

Десяток  речей, що змінили світ

У 2009 році фільм Джеймса Кемерона “Аватар” став найкасовішим фільмом США. Проте, з урахуванням інфляції фільм “Віднесені вітром” 1939 року зберігає за собою статус абсолютного лідера. Але якщо враховувати всі серії фільмів, то жодні фільм не може підійти до продажів кінофраншизи “Зоряні Війни”, яка виручила близько 1.4 мільярдів доларів за перший фільм, випущений в 1977, і 4.54 мільярдів доларів за весь час виробництва і показів.

8. Тойота Королла

Категорія: Автомобілі. Продано: 39000000 штук. Компанія: Toyota

гаражные секционные ворота (1)

Тойота Королла успішно продається вже протягом 40 років. З моменту першого релізу компанія продавала в середньому по одній машині кожні 40 секунд. Крім того, це перша модель Toyota, яка продавалася в США. Вона мала витрати палива в 34 галона на милю (приблизно 7.5 літрів на 100 кілометрів). Ціна стартувала з позначки в 16 130 доларів. Наступним бестселером після Королли йде Ford E-150 (пікап).

9. Lipitor

Категорія: Фармацевтика. Дохід: 125 мільярдів доларів. Компанія: Pfizer

Десяток  речей, що змінили світ

Lipitor належить до класу препаратів статинів. Їх призначення – знижувати рівень “поганого” холестерину в крові, знижуючи ризик інсульту та інфаркту. Ліки було розроблено в Warner-Lambert, яка пізніше злилася з компанією Pfizer. Лікарський засіб було допущено на ринок в 1997 році. Незважаючи на те, що Lipitor не став особливою інновацією в своєму роді, агресивний маркетинг звели його на вершину фармацевтичного п’єдесталу. У рік випуску лікарського засобу на ринок, прямі продажі препарату, досягли вражаючих обсягів. До кінця 2008 року обсяг продажів Lipitor виріс на 4.5 мільярда доларів. До 2009 року Lipitor став самим продаваним лікарським засобом в США і в світі. У листопаді 2011 року закінчився термін дії патенту на Lipitor. За 15 років продажів з 1997 року компанія виручила понад 125 млрд доларів, що становить близько ? від усього обороту Pfizer.

10. PlayStation

Категорія: Ігрова приставка. Продано: 300 000 000 штук. Компанія: Sony 

Десяток  речей, що змінили світПерше покоління приставки Sony було випущено в 1995 році. Ця подія стала сенсацією в ігровій індустрії і безсумнівним успіхом для японського виробника. Через 5 років Sony почала випуск другого покоління – PlayStation 2. Згодом саме PS2 стала найпопулярнішою ігровою консоллю, продажі якої налічують більше 150 мільйонів пристроїв в 2011 році. Випуском PS3, в 2006 році, Sony підтвердила звання виробника самого популярного ігрового пристрою в світі, продавши понад 300 000 000 консолей за весь час продажів і виробництва. Популярність гри підстьобує і наявність дуже популярних ігор, на зразок GTA, Final Fantasy, Gran Tourismo та ін.

Цікавого більше!

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button