Різне

Кальян

Кальян – екзотичний аксесуар, який зробить майже будь-яку дружню вечірку заспокійливою, розслаблюючою. Пристрій для куріння з фільтруванням диму через воду, який, як тепер відомо, не приносить такої шкоди, як цигарки, було винайдено в Індії, з якої він поширився на весь Близький Схід, а зараз – і в Європу, Північну Америку, Азію, Африку. “Дизайнерські” кальяни почали випускати на Ближньому Сході ще в далекому 1863 році. Сьогодні фірма “MYA”, що виросла з того маленького сімейного бізнсу, стала міжнародною корпорацією, і продає свої диво-кальяни у всьому цивілізованому світі, а отже і в Україні, через магазин кальянів MYA.

1-03-02-2015-600-338

Щоб закінчити тему зі впливом на здоров”я, зазначимо: згідно з науковими дослідженнями, куріння кальяну – це куріння. Отже, як кажуть, “Мінздрав попереджає”: і від кальяну можлива залежність, якщо його часто курити. Але ж навряд чи хто квапливо витягає кальян з кишені 10 чи 20 раз на день, як пачку цигарок, чи не так? Якщо покурити кальян з друзями пару раз на тиждень, шкода від цього буде на порядки менше від куріння цигарок. Отже, нею можна знехтувати.

Кальян – це, насамперед, певний ритуал, неквапливість, дружня обстановка, розмови, спілкування. Неможливо собі уявити, як це можна організувати похапцем. Отже і шкода від кальяну – досить невелика, і протипоказаний він лише дітям, неповнолітнім, вагітним та тим, хто має проблеми з дихальною системою чи серцем. Але зрештою, деяким з цих людей також протипоказані й сучасні танці! Та чого варте наше непросте  життя без невеликих задоволень, яким кальян є також?

Як влаштовано кальян? Це посудина з рідиною, куди вставлена ще одна трубчаста посудина, над якою закладається суміш для куріння (часто ароматизована), а також – спеціальне вугілля на фользі. З головної посудини виходить гнучка трубка, оснащена мундштуком для куріння. Коли вугілля тліє, суміш нагрівається та виділяє аромати. При втягування повітря через мундштук димок проходить через воду та фільтрується від значної частини шкідливих речовин. Крім того, ці речовини осідають на стінках холодної внутрішньої посудини. І через мундштук виходить приємний, прохолодний і вже не такий шкідливий аромат. Звичайно, при умові, якщо купити вугілля для кальяна доброї якості та не користуватися сумнівними речовинами для куріння. Добре вугілля для кальяну майже не дає диму. Це деревне вугілля, яке тліє і підігріває тютюн. Сам він при цьому не повинен горіти. Це також різко зменшує надходження шкідливих речовин.

Приготування доброго кальяну – це, безперечно, справа поважна, і навіть трішки мистецтво, як і приготування доброї страви, наприклад. Розігрівання вугілля, змішування різних сортів тютюну, розміщення суміші на фользі, наповнення кальяну рідиною, розміщення вугілля на фользі над тютюном – все це неквапливо, спокійно. Як, власне, і саме куріння. Хоча – це навіть і не куріння. Кальян – це дружня розмова у добрій компанії, спокійні дотепи, це – духмяне закінчення доброго вечора.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments