Земля

Деталі появи земного ядра

Завдяки потужному лазеру Z Machine вдалося дізнатися багато цікавого про процес формування ядра Землі.

2-08-03-2015-600-407

Фізики і геологи з різних країн спільними зусиллями провели цікавий експеримент. Їм вдалося повторити в лабораторії умови, що панували в період формування Місяця і Землі. Дослідницька група спостерігала за появою металевого “туману”, який згодом випав металевим “дощем”. Це дозволило зробити дуже цікаві висновки стосовно появи земного ядра.

У Національній лабораторії ім. Лоуренса вважають, що залізо, що міститься в об’єктах, які стикалися з нашою планетою багато тисячоліть тому, потрапляло в ядро аж ніяк не напряму. Схоже, що воно випаровувалося і розподілялося по поверхні. Це говорить про те, що змішування заліза з мантією планети могло відбуватися легше, ніж вважалося раніше.

[ads2] Прийти до такого висновку експертам допомогло використання Z Machine – потужного рентгенівського лазера. Цей пристрій було побудовано в США. З його допомогою повинні були проводитися експерименти в галузі ядерного синтезу і створення термоядерної зброї.

Даний лазер допоміг відтворити тиск і температуру, характерні для злиття протопланет. Суть експерименту полягала в стисканні маленьких шматочків заліза за допомогою лещат, що складаються з алюмінію. При цьому їх губки стискали за допомогою променів лазера.

1-08-03-2015-600-450

Читайте також: Розміри Землі в порівнянні з об’єктами нашої галактики

Згідно з отриманими даними, зіткнення Теї (протопланети, що є праматір’ю нашого супутника) і прото-Землі відбувалося не зовсім так, як вважалося до цього. Як виявилося, залізо починало випаровуватися раніше, ніж це припускали в результаті теоретичних розрахунків. Таким чином, при зіткненні протопланет гірські залізовмісні породи і ядра перетворилися на металевий пар. Згодом цей пар осів на поверхні нашої планети. А ось гравітація Місяця, схоже, була занадто мала, щоб утримати залізні випаровування і не дати їм зникнути в космос.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button