Земля

Названа тварина, яка легше від усіх адаптується до зростаючої кислотності океанів

Надлишок вуглекислого газу разом з безліччю інших руйнівних ефектів підвищує кислотність океанів. Біологи знайшли вид, який, схоже, може знайти способи адаптуватися до мінливого середовища.

Попередні дослідження впливу закислення океану на головоногих молюсків, таких як восьминоги, каракатиці і кальмари, показали, що підвищення вмісту вуглекислого газу у воді може негативно вплинути на ці морські види.

Однак нове дослідження Octopus rubescens показало, цей вид восьминогів здатний регулювати звичайний рівень метаболізму (routine metabolic rate – RMR) протягом декількох тижнів у відповідь на зниження рівня pH в навколишньому водному середовищі. Octopus rubescens є найбільш поширеним мілководним восьминогом на більшій частині західного узбережжя Північної Америки і всюдисущим бентичним  (організм, який мешкає на дні водойми) хижаком в цих місцях проживання.

«Проблеми фізіології організму часто відображаються у змінах у використанні енергії і тому можуть спостерігатися як зміни у швидкості аеробного метаболізму», – пишуть дослідники в своїй статті.

Восьминоги вивчалися в контрольованих лабораторних умовах. Дослідники виміряли їх RMR був відразу після впливу підкисленою водою, через один і через п’ять тижнів.

В результаті вчені виявили у восьминогів високий рівень метаболічних змін. Це свого роду шокова реакція, яка фактично суперечить більш раннім дослідженням головоногих, що зафіксували зниження метаболічних змін в аналогічних сценаріях.

Проте, RMR повернувся до норми через тиждень і залишився колишнім через п’ять тижнів, що свідчить про деяку адаптації. Вчені прийшли до висновку, що зараз червоний восьминіг легше всіх адаптується до зростаючої кислотності океанів. Однак варто зазначити, що підвищена кислотність вплинула на здатність восьминогів функціонувати при низькому рівні кисню.

«Така відповідь в RMR передбачає, що Octopus rubescens згодом може адаптуватися до підвищеного вмісту CO2, – роблять висновок дослідники. – Бачимо збільшення RMR може бути результатом множинних гострих реакцій на гіперкапнію, можливо, включаючи як поведінкові, так і фізіологічні стратегії ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button