Екологія

Дев’ять альтернатив одноразовому пластиковому пакету

У США визначили дев’ять переконливих альтернатив одноразовому пластиковому пакету.

Конкурс відбувся у рамках проєкту Beyond the Bag, покликаного переосмислити пакети з супермаркетів і шукати нові матеріали для створення екологічних сумок.

Єдиного рішення знайти не вдалося, тому журі обрало 16 лютого відразу кілька екологічних варіантів. Переможці розділять приз -15 мільйонів доларів, які інвестували у конкурс найбільші компанії роздрібної торгівлі, включаючи Walmart, Target, Kroger і CVS.

У лідерах опинилася цифрова багаторазова сумка SmartC, яку сканують на касі завдяки вбудованому радіочастотному ідентифікаційному чіпу або QR-коду і підраховують, скільки разів її використовували, і виходячи з цього нараховують бали власнику.

Іншою яскравою альтернативою стала сумка з переробленого поліпропілену Goatote, яку можна орендувати на 30 днів за певну плату. Як тільки сумка повернеться в магазин, співробітники її виперуть і потім запропонують іншим клієнтам. Такі багаторазові сумки можна буде взяти у цифровому кіоску, який буде встановлений у магазині, і повернути через місяць для прання та видачі іншим клієнтам.

Крім стимулювання повторного використання, конкурс виявив нові матеріали для багаторазового використання пакетів. Серед переможців – пакети з морських водоростей і сільськогосподарських відходів. Але найдивовижніший пакет у списку – це виготовлений паперовою фабрикою Domtar, 100% целюлозний (або паперовий) пакет – еластичний і стійкий до проколів. Він досить довговічний для повторного використання, придатний для вторинного перероблення і біорозкладаний у довгостроковій перспективі.

Тепер, коли переможці оголошені, дев’ять компаній розділять призовий фонд, а багато хто увійде у шестимісячний інкубатор з Центром кругової економіки, щоб відшліфувати свої проекти і випробувати їх з роздрібними партнерами. (Акселератор націлений на молодші, менш усталені компанії у міксі, тому не всі компанії беруть участь).

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button