Екологія

Створено біорозкладаний пластик з відходів пальмової олії

Біорозкладну плівку з відходів виробництва пальмової олії можна використовувати для пакування харчових продуктів. Про нову розробку повідомляє журнал Current Research in Green and Sustainable Chemistry.

Забруднення пластиком – нагальна екологічна проблема ХХІ століття. Виробництво пальмової олії, в свою чергу, пов’язано з повсюдним збезлісенням і руйнуванням середовища перебування тварин. Біорозкладана пластикова плівка, виготовлена з відходів виробництва пальмової олії, вирішить обидві проблеми, впевнені вчені.

На додаток до пластикових відходів, тільки в Малайзії щорічно викидається 19,8 млн тонн відходів від виробництва пальмової олії. Щоб зменшити вплив цих форм відходів на навколишнє середовище, дослідники перетворили геміцелюлозу з відходів пальмових олій в біорозкладну плівку.

Геміцелюлоза міститься в сільськогосподарських відходах. Це багатообіцяльний біополімер для виробництва плівок – він гнучкий, має низьку газопроникність і високу водостійкість. Геміцелюлоза також відома як основний компонент фруктових грон, які викидаються виробниками пальмової олії.

Хоча багато властивостей цього полімеру роблять його потенційно життєздатною альтернативою пластику, проблема в його крихкості. Щоб її вирішити, вчені змішали геміцелюлозу з нетоксичною, комерційно доступною карбоксиметилцелюлозою (КМЦ). Таке поєднання позитивно вплинуло на механічні властивості, прозорість, гнучкість і вологопоглинання інших біополімерів.

Цей новий змішаний з геміцелюлозою матеріал – перспективна альтернатива не-біорозкладаних пластмас. Хоча виробництво біополімерів з відходів пальмової промисловості не запобігає подальшій вирубці лісів, використання цього побічного продукту збільшує вартість врожаю, і, як відзначають автори дослідження, «вплив на навколишнє середовище буде знижено завдяки скороченню відходів».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button