Земля

Деякі мавпи шепочуть, щоб їх не підслухали

Вчені Міського університету Нью-Йорка виявили, що, крім людини, шепіт можуть використовувати й інші примати. Подібне відкриття здійснили вперше, а результати дослідження опубліковані у виданні Zoo Biology.

У ході дослідження біля мавп виду Едипів тамарин була встановлена звукозаписна апаратура, щоб фіксувати голосові звуки, які вони видають. У результаті з’ясувалося, що коли ці тварини відчувають небезпеку, то вдаються до шепоту, щоб їх не підслухали.

Часто люди шепочуть, коли хочуть, щоб їх не почули. Відомо, що інші тварини також спілкуються тихіше за певних обстлиавин, однак шепіт до цього не фіксувався ні в яких приматів, окрім людини. Відкриття, зроблене американськими вченими, було випадковим.

Дослідники сподівалися дізнатися більше про те, як кричать тамарини за різних обставин. Більш ранні дослідження показали, що діапазон звуків, що використовуються цими тваринами, досить широкий. Особливо вчених цікавили звуки, за допомогою яких мавпи намагаються залякати хижаків, які становлять для них безпосередню небезпеку, або збити їх з пантелику.

Для кращого розуміння того, як маленькі мавпи кричать в таких ситуаціях, дослідники записували звуки, які група видавала при наближенні небезпеки. Однією з них була людина, яка брала безпосередню участь у їх вилові. Під час запису нічого незвичайного помічено не було, але в ході повторного прослуховування були зафіксовані такі тихі звуки, які ніхто навколо не чув – мавпи перешіптувалися.

Натхнення: iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button