Земля

Під дном світового океану вчені знайшли величезні запаси прісної води

Під дном світового океану вчені знайшли величезні запаси прісної водиНа континентальному шлейфі Південної Африки, Австралії, Китаю та Північної Америки під дном світового океану вчені знайшли величезні запаси прісної води. Можливо, це відкриття кардинально змінить ситуацію з охороною природи на Землі.

Австралійські вчені з Університету Флиндерса багато років досліджували донні води за замовленням наукових інститутів і нафтових компаній. Зараз вони виявили під морським дном близько 500 тисяч кубічних кілометрів води з низьким рівнем вмісту солі, тобто практично прісноу воду. За словами керівника дослідницької групи Вінсента Посту, цей обсяг перевищує всю сукупну кількість води, видобутої з земних надр з 1900 року.

Вінсент Пост розповідає, що ця знахідка дуже важлива, тому що запаси прісної води вичерпуються, а опріснювати морську воду досить дорого. На його думку, знайдені резервуари можна буде поступово спустошувати, використовуючи технологію буріння. Однак у цьому випадку важливо не забруднити навколишній океан. Поклади прісної води під морським дном – досить частий випадок, але такі обсяги вчені виявляють вперше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button