Здоров'я

Чорниця, яблука і виноград захищають від діабету

Вважається, що свіжі фрукти допомагають від самих різних хвороб, особливо від хронічних, таких як діабет другого типу і т. д. Проте досі дослідження на цю тему закінчувалися не дуже чіткими результатами: незрозуміло було, чи усі фрукти однаково корисні, від яких недуг вони захищають в першу чергу і т. д. Ясність в це питання взялися внести учені з Гарвардського університету(США) і Національного університету Сінгапуру.

Ци Сунь і його колеги використали дані декількох тривалих клінічних досліджень, що проводилися з середини 1980-х і до кінця 2000-х. Статистика охоплювала більше 180 тис. людей, серед яких, правда, переважали чоловіки(трохи більше 150 тис.). Кожні чотири роки випробовувані відповідали на питання, що стосуються їх раціону : наприклад, як часто вони їдять ті або інші фрукти і в якій кількості. Опитувані повинні був вибрати відповідь з декількох варіантів, від “менше одного разу в місяць” і до “шести і більше раз на тиждень”.

Було вирішено зосередитися на десяти фруктах і ягодах, серед яких були виноград, банан, слива, яблуко, чорниця, грейпфрут і т. д. Крім того, учених окремо цікавили соки, в першу чергу яблучні, апельсинові і грейпфрутові. Усе це порівнювали з медичними відомостями на зразок наявності або відсутності шкідливих звичок, зростанням і вагою, характером фізичної активності і ін. У жінок особливу увагу звертали на гормональний баланс і час настання менопаузи. І усе це потім зіставляли із статистикою по діабету другого типу.

Як пишуть дослідники в British Medical Journal, якщо людина хоч би два-три рази в тиждень їла фрукти – особливо чорницю, яблука або виноград, – те вірогідність появи у неї діабету зменшувалася на 23% порівнянню з тими, хто споживав їх рідше за один раз в місяць. При цьому автори підкреслюють, що соки, навпаки, збільшували ризик діабету. Якщо людина випивала більше за одну порцію соку в день, вірогідність діабету зростала на 21.

Висновок неначе очевидний: їжте більше фруктів, замінюючи ними по можливості соки. Але чому соки грають на стороні діабету? Чому саме чорниця, виноград і яблука опиняються в цьому сенсі корисніше за інших? На жаль, на ці питання дослідники доки не відповідають. Зрозуміло, що справа тут, швидше за все, в якихось особливих речовинах, які є в цих фруктах, але їх виявлення, як можна здогадатися, справа майбутніх досліджень…


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button