Здоров'я

Дієта та зміна способу життя можуть сповільнити старіння — науковці

Асоціація дієтологів України розповідає про рандомізоване контрольоване клінічне дослідження, проведене серед 43 здорових дорослих чоловіків у віці від 50 до 72 років. 8-тижнева програма лікування передбачала дієту, сон, вправи та релаксацію, а також додаткове застосування пробіотиків і фітонутрієнтів.

Дієта була орієнтована переважно на їжу рослинного походження, передбачала обмеження вуглеводів і білкової їжі тваринного походження (печінка, яйце), включала м’яке періодичне голодування. Раціон щодня доповнювали пробіотиком і фруктово-овочевим порошком, збагаченим модуляторами активності.

Рекомендації щодо способу життя у цьому дослідженні передбачали мінімум 30 хвилин фізичних вправ на день принаймні п’ять днів на тиждень з інтенсивністю 60–80 % максимального напруження. Очікувалося, що спроба безпосереднього впливу на ДНК за допомогою дієти та способу життя призведе до більш здорового, «молодого» метаболізму.

Результати проведених досліджень показали, що лікувальний ефект дієти та зміни способу життя «омолоджує» на 3,23 роки у порівнянні з контрольною групою.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button