Екологія

До 2070 року 3,5 млрд людей будуть страждати від майже нестерпної спеки

До 2070 року 3,5 млрд людей будуть страждати від майже нестерпної спеки. Більша частина з них припадає на бідні верстви населення, які не зможуть дозволити собі покупку і установку кондиціонерів, йдеться в дослідженні вчених Університет Вагенінген. Робота опублікована в журналі PNAS.

Через те, що середньорічна температура в світі збільшиться на 1,8 °C до 2100 року через антропогенні зміни клімату, кілька мільярдів людей по всьому світу будуть жити в районах, де для нормального існування потрібні ефективні технології охолодження повітря, наприклад, кондиціонери.

Саме через це від 2 до 3,5 млрд людей не зможуть дозволити собі покупку і установку кондиціонерів. За словами авторів дослідження, точна кількість людей в цій групі буде залежати від обсягу викидів вуглекислого газу, які посилюють зміни клімату, а також від темпу зростання світового населення. При цьому дослідники зазначають, що на цю категорію доведеться близько третини прогнозованого на 2070 рік населення світу.

Зараз близько 20 млн осіб живуть у місцях з середньорічною температурою, що перевищує 29 °C, що набагато вище комфортної для людини. Поки на цю галузь припадає близько 1% земної поверхні — вона охоплює пустелю Сахару, і Саудівську Аравію.

Однак у міру підвищення глобальної температури площа цієї зони зросте — за прогнозами вчених, у неї також увійдуть деякі регіони Африки, Азії, Південної Америки та Австралії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments