Земля

Динозаври з’явилися на Землі 236 мільйонів років тому

Вчені, проаналізувавши гірські породи, що містять скам’янілості динозаврів, змогли визначити час появи динозаврів на Землі. Виявилося, що вони з’явилися приблизно на 5 млн років раніше, ніж прийнято вважати.

42130788f790fccee2e08c718dfa770c
Про нове відкриття повідомляє науковий журнал Nature. Палеонтологи проаналізували гірські породи, що утворилися в результаті виверження вулкана, на північному заході Аргентини. Ці породи містили скам’янілості предків динозаврів. В результаті вчені прийшли до висновку, що динозаври з’явилися на Землі приблизно 236-234 млн років тому, а не 247-237 млн років, як вважалося раніше.

Крім того, палеонтологи з’ясували, що їх найближчі предки – динозавроморфи – з’явилися лише за 5 млн років до появи справжніх динозаврів, а не за 10-20 мільйонів років до цього, як думали до цих пір. Дане відкриття вказує на те, що динозаври зародилися і поширилися в тому ж середовищі, що й їхні предки. Це спростовує попереднє припущення, що динозаври з’явилися тільки тоді, коли змінилася середовище і виникла нова екосистема.

За словами палеонтолога Рендалла Ірміса з університету Юти в Солт-Лейк-Сіті (США), між динозаврами і їх предками існує невелика різниця. Це були порівняно невеликі двоногі істоти, які харчувалися переважно м’ясом.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button