Людина

Ароматизатори в електронних сигаретах можуть пошкодити легені

Небезпечний хімічний ароматизатор, що міститься більш ніж в 75% ароматизованих електронних сигаретах, був виявлений дослідниками з Гарвардського університету. Мова йде про діацетил, який, за словами експертів, пов’язаний зі смертельно небезпечною хворобою легенів.

ad54813fb4e9c4e45b18c078fda3127f

Діацетил та інші пов’язані з ними хімічні ароматизатори використовуються в багатьох продуктах, включаючи попкорн (для заміни вершкового масла) і електронні сигарети з фруктовими, солодкими і алкогольними смаками. В даний час на ринку представлено понад 7000 сортів ароматизованих електронних сигарет і електронних рідин, що містять нікотин і використовуваних у багаторазових пристроях для куріння.

У ході дослідження вчені перевірили 51 вид ароматизованих електронних сигарет і рідин на наявність діацетилу, а також ацетоїна і 2,3-пентандіона – два споріднених з діацетилом з’єднання. Діацетил був виявлений в 39 зразках, в той час як ацентоїн і 2,3-пентандіон – у 46 і 23 ароматах, відповідно.

За словами фахівців, діацетил пов’язаний з ризиком розвитку облітеруючого бронхіоліту, який може виявитися смертельним. У той час як при вживанні в їжу діацетил відносно безпечний, при його вдиханні протягом тривалого часу він може становити небезпеку для здоров’я. Так, ця хімічна речовина викликає запалення, рубцювання тканин і звуження повітряних шляхів легень, зменшуючи проходження повітря.

Більшість проблем із здоров’ям, пов’язані з вживанням електронних сигарет, традиційно пов’язувалися з наявністю в них нікотину, але, мабуть, ми ще надто мало знаємо про електронні сигарети, кажуть вчені.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button