Наука

Дітям інків давали наркотики, щоб заспокоїти перед жертвоприношенням

Вчені проаналізували зразки волосся і нігтів двох маленьких дітей інків, яких принесли в жертву вулкану Ампато в Перу. Результати опубліковані в Journal of Archaeological Science.

Попередні дослідження показали, що людські жертвопринесення – капакоча, або кхапак хуча – були звичайною практикою в суспільстві інків. Вони проводилися священниками як засіб контролю над населенням. Церемонії, пов’язані з жертвопринесенням, зазвичай проводилися для святкування великих подій, таких як народження королівського сина або перемога в битві. Зазвичай для жертвопринесення вибиралися молоді жінки і діти. У новій роботі дослідники вивчили зразки волосся та нігтів, які залишилися від двох дітей інків (у віці 6 або 7 років) приблизно 500 років тому.

При вивченні зразків дослідники знайшли невелику кількість наркотиків, а також дві сполуки з квітучої лози, яка, як відомо, використовується для виготовлення аяуаски. Це напій-відвар, ентеоген і галюциноген, традиційно виготовляється шаманами індіанських племен басейну Амазонки і вживається місцевими жителями для «спілкування з духами». Однак дослідники відзначають, що вони не знайшли доказів присутності іншого рослинного алкалоїду, який є ще одним важливим інгредієнтом аяуаски.

Незрозуміло, чи його відсутність була навмисною або була просто випадковістю. Проте, це означає, що препарати, які давали дітям, не викликали галюцинацій. Вони заспокоювали їх, полегшуючи процес жертвопринесення для шаманів.

Дослідники відзначають, що діти повинні були знати, що з ними станеться, за кілька тижнів до смерті. Вибрані для жертвопринесення інки приїжджали з усієї імперії, що означало довгу подорож перед ритуалом. Використання наркотиків могло допомогти підпорядкувати їх своїй волі. Дослідники відзначають, що введення жертв заспокійливих препаратів, мабуть, працювало – іспанські колонізатори писали про те, що були свідками жертовних ритуалів інків, коли жертви здавалися спокійними і готовими до страти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button