Наука

Знайдений перемикач в мозку, який відповідає за сексуальне збудження

Вчені визначили у мишей набір нейронів, які регулюють сексуальну поведінку чоловіків. Дослідники думають, що у людей може бути аналогічна схема.

Нове дослідження показало, що нейрони в мозку самців мишей пов’язані і регулюють сексуальну поведінку. Можливо, це той самий молекулярний «перемикач» чоловічого лібідо, який є і у людей.

Цей молекулярний перемикач складається з групи нейронів, яка з’єднує кілька областей мозку. Нещодавно ідентифікована схема не тільки допомагає мишам-самцям розпізнавати жінок, але і контролює їх бажання злучитися з ними, завершити коїтус і, в результаті, отримати задоволення.

Результати дослідження, опубліковані в журналі Cell, можуть поліпшити наше розуміння того, як сексуальна поведінка регулюється по-різному у чоловіків і жінок ссавців. В майбутньому, це призведе до розробки нових ліків для лікування низького лібідо.

У новому дослідженні біологи вивчили мозок дорослих незайманих самців мишей, які не бачили самок відтоді, як їх відлучили від грудей. В рамках попередніх досліджень вчені виявили групу нейронів, які регулюють, чи можуть самці мишей ідентифікувати стать самок на виду. Ці нейрони з’єднують дві області мозку: ядро ложа кінцевої смужки (BNST) в амигдаліні, ключовій області мозку для обробки емоцій, і преоптичну область гіпоталамуса (POA). Розкривши важливість цих клітин, команда вирішила вивчити, як саме вони спілкуються.

Виявилося, що деякі нейрони в BNST виділяють хімічну речовину, яка зв’язується з рецепторами на конкретних нейронах POA. Згодом вони активують і посилають повідомлення в область мозку, які відповідно регулюють рух, а також досвід і очікування задоволення, пов’язаних з сексом.

Коли дослідники стимулювали ці нейрони BNST у чоловічих лабораторних мишей. У підсумку, POA-нейрони гризунів ставали все більш активними, і вони почали спаровуватися з самками мишей через 10-15 хвилин. Пряма подача речовини в POA мишей привела до того, що їх статевий потяг настільки збільшився, що вони спробували злучитися з неживими предметами.

Більш того, стимулюючи нейрони POA гризунів, дослідники різко скоротили час перерви між статевими актами.

Коли вчені зупинили роботу нейронів POA, миші втратили інтерес до спарювання. Вчені вважають, що схожий механізм є і у людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button