Наука

Кишкова паличка виявилася більш незвичайним організмом, ніж вважалося раніше

Виявилося, що одноклітинні бактерії демонструють раніше невідомі властивості. 

E. coli, можливо, найбільш добре вивчений організм на Землі. Але зараз вчені виявили у кишкової палички незвичну поведінку, яка дуже рідко спостерігається у бактерій. У одноклітинних організмів знайшли ознаки невідомих раніше багатоклітинних фаз.

Image by WikiImages from Pixabay

Виявилося, що кишкова паличка не завжди може бути одноклітинним організмом. В ході випробувань мікрофлюїдних пристроїв з візуалізацією живих клітин вчені виявили, що час від часу окремі бактерії збираються групами по чотири, утворюючи «розетки». Ця клітинна структура зазвичай не зустрічається у одноклітинних організмів, однак є ключовим етапом поділу клітин багатоклітинних організмів.

“”Розетки” досить важливі для вищих організмів, таких як ссавці. Саме вони ініціюють процеси розвитку, такі як ембріогенез», — пояснюють вчені.

E. coli живе в кишечнику людини, де вона в основному корисна. Однак іноді вона викликає пневмонію або харчове отруєння. З огляду на її поширеність і потенційну небезпеку, кишкову паличку ретельно вивчають, щоб знайти способи лікування або запобігти поширенню інфекції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button