Технології

У США розробили кулінарний 3D-принтер

У США розробили 3D-принтер, який може застосовуватися в кулінарії. Об’ємний друк їжі на поточний момент являє собою скоріше розвагу, ніж практичну заміну побутових процесів.

В США разработали кулинарный 3D-принтер

За допомогою нового приладу можна представити готові харчові суміші у незвичайних формах. На сьогодні подібна методика застосовується для формування досить складних фігур з шоколаду. При цьому дослідники з Колумбійського університету планують перетворити цей процес у досить ефективний метод вироблення їжі зі спеціальними властивостями. Для створення певної страви фахівці подрібнюють компоненти. Кожен з них поміщається в спеціальну ємність і подається окремо. На момент проведення друку верхня частина суміші обробляється лазерами, відображеними в дзеркалах. Це дозволяє максимально точно контролювати рівень нагріву і окремі елементи форми страви.

Деякі вважають такі методи зайвим ускладненням процесу приготування їжі, проте розробники вважають розробку досить перспективною. Один з авторів дослідження повідомила, що такого роду формат приготування їжі відкриває шлях до більшого контролю процесу харчування. Авто і блок управління визначають використовувані інгредієнти. За допомогою заданих програм можна об’єднати їх в єдину поживну суміш.

Люди зі спеціальною дієтою отримають можливість максимально визначати параметри для свого нового блюда. Їм не потрібно контролювати окремі калорії, наявність поживних речовин або видалення алергенів. При цьому 3D-друк дає можливість створювати абсолютно нові поєднання. У цих цілях пропадають обмеження, властиві традиційному харчопрому.

В США разработали кулинарный 3D-принтер
Вчені позначають продовольство як «цифрову їжу», внаслідок чого контроль всіх складових досягає високого рівня для кожного блюда. Відзначається можливість поділитися улюбленою стравою з іншими, відправивши цифровий шаблон своїм знайомим. Дослідники підкреслюють можливість поліпшення технології за допомогою штучного інтелекту. На тлі використовуваних алгоритмів будуть краще усвідомлювати смакові уподобання і з плином часу пристрій може перетвориться на персонального шеф-кухаря. Поява технології на ринку заплановано на період через 5-10 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments