Фото

“Дівчинка-дерево” з’явилася в Бангладеш

Досі всі випадки рідкісного захворювання під назвою верруціформна епідермодисплазія (Epidermodysplasia verruciformis) у важкій формі діагностувалися у чоловічої статі. Цих людей в пресі називали “людина-дерево”. Дівчинка з Бангладеш ймовірно стала першою з жіночої статі, у кого діагностували цю хворобу.

a6a737049cae38639c623f96ea78147e

10-річна Шахана хворіє чи не з народження, перші ознаки захворювання з’явилися у неї в 6 місяців. Бородавчасті нарости виникли на всьому тілі, діставшись до обличчя та вух. Сім’я дівчинки живе у віддаленому селі і вважає, що допомогти дитині можуть лише в госпіталі в Дацці (столиця Бангладеш).

Незважаючи на нарости, Шахана каже, що в школі однокласники не налаштовані проти неї, вітаються і спілкуються з нею. Хоча часто в подібних спільнотах люди з аномаліями на тілі вважаються відщепами.

Хвороба Шахани, як і інших “людей-дерев”, досі вважається невиліковною. Допомогти може лише операція з видалення наростів, але вони з часом знову відростають.

Найзнаменитішою “людиною-деревом” у світі був індонезійська рибак Діда Косвара. Йому було зроблено декілька операцій, але через ускладнення він помер у 2016 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button