Земля

Дивний звук, що йде з центру Тихого океану

Води Тихого океану на всій його протяжності пронизує незрозумілий звук. Це не звуки, що видаються китами або вібрація кораблів. У 1991 р. вчені вперше зафіксували невідомий звук.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) описує його так: «Він складається з довгої низки сигналів з вузьким діапазоном, кожен з яких триває кілька секунд», «Він був зафіксований на дуже великій площі від одного кінця Тихого океану до іншого».

Невідомий звук в океані, прискорений в 20 разів

[youtube]Qe8HMUXP7es[/youtube]

Американський військово-морський флот ніколи до цього ніколи не фіксував цей звук, йдеться в статті журналу New Scientist за 2002 р. Звук чутний по всьому Тихому океану, що виключає ймовірність локалізованих джерел.

Цей звук безперервний, він досяг своєї максимальної інтенсивності в 1994 р. З тих пір він почав стихати, але чути досі, повідомляє Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA). Схоже, що звук стає сильнішим навесні і восени. Це може бути пов’язано як з самим джерелом звуку, так і з тим, що з якихось причин в океанічному середовищі звуки передаються краще саме в цей період, повідомляє NOAA.

Незрозумілий звук в цілому монотонний, на відміну від різноманітних звуків вулканічної активності і багатих на різні інтонації сигналів китів, які використовуються ними для спілкування. Еміль Окел з Північно-західного університету в Чикаго і Жак Таланд’е, який працював в Агентстві з атомної енергетики Франції, припустив, що причина у вулканічній активності особливого типу.

У 1996 р. була висунута гіпотеза, що це може бути звук морської води, яка вступає в контакт з великою масою лави, пояснюється в New Scientist. Вони використовували сейсмометри, щоб визначити джерело звуку, і прийшли до висновку, що він виходить з віддаленого регіону Тихого океану. NOAA прийшла до висновку, що джерело може знаходитися в цьому регіоні у місці передбачуваної вулканічної активності. «Але походження звуку так і незрозуміло», – зазначає NOAA.

Можливе місце розташування невідомого звуку згідно NOAA: 37° 34′ S / 139° 23′ W. Фото: Screenshot/Google Maps

foto_cikavosti_02.09.2014-03_resized

Іншу теорію запропонував Крістофер Фокс, директор проекту NOAA з акустичного моніторингу. Рух води може створювати звук точно так само, як і рух вітру.

Поки відповідь не знайдено, всі нові гіпотези будуть розпалювати цікавість людей – раптом це невідома морська істота? А може бути, це геологічна аномалія або невідомий феномен? Деякі пояснення виглядають більш імовірними, ніж інші, але оскільки 95% океанів не вивчено людиною, не можна виключати ймовірність знайти щось по-справжньому нове.

Вченим і раніше доводилося стикатися з загадковими звуками, але всі вони отримали тлумачення. Наприклад, Bloop-гучний низькочастотний звук, виявлений в Тихому океані в 1997 р. на протяжності декількох тисяч км, виникав у результаті струсу крижаних полів при зіткненні і стисненні, танення льоду в морі і відламування брил від льодовиків.

Звук Bloop, прискорений в 16 раз.

[youtube]OBN56wL35IQ[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button