Земля

На розповсюдження європейської морської риби впливає температура моря

Нещодавнє дослідження, проведене в університетах Брістоля та Ексетера, що охоплює територію від південної Португалії до північної Норвегії, пролило світло на вирішальну роль температури моря у визначенні розповсюдження європейських видів морських риб. Дослідження, яке використовувало дані попередніх дослідів рибного господарства, проаналізувало 198 видів морських риб з 23 обстежень та 31 502 зразків, зібраних вченими-рибниками між 2005 та 2018 роками.

Image by Monica Volpin from Pixabay

Результати дослідження, опубліковані в журналі Global Change Biology, продемонстрували, що температура є вирішальним фактором у визначенні того, де водяться види риб. Це дослідження було першим у своєму роді, яке використовувало дані з такої великої області для оцінки того, як зміни навколишнього середовища впливають на розподіл видів. Підтвердивши, що температура є ключовим фактором масштабних просторових змін у рибних спільнотах, результати дозволили використовувати майбутні кліматичні прогнози для прогнозування того, де види будуть найбільш поширеними до 2050 та 2100 років.

Дослідницька група виявила, що найбільші зміни на рівні спільноти прогнозуються в місцях з великим потеплінням, причому найбільш виражені ефекти спостерігаються далі на північ, у більш високих широтах. Було також встановлено, що глибина води та солоність є важливими факторами, що визначають розподіл видів.

Професор Мартін Дженнер, фахівець з еволюційної екології зі школи біологічних наук Університету Брістоля, який керував дослідженням, описав результати як унікальні і значні у розумінні того, як рибні спільноти збираються в широких географічних масштабах. Він підкреслив важливість використання даних досліджень рибного господарства по всій життєво важливій морській екосистемі, щоб переконливо продемонструвати вирішальну роль температури моря у визначенні того, як формуються рибні спільноти.

Результати дослідження мають велике значення, оскільки вони підкреслюють потенційні наслідки майбутнього потепління, спричиненого кліматом, для рибних спільнот та комерційного рибальства по всьому регіону. Дослідження фінансувалося Радою з досліджень природного середовища (NERC) та управлінням науки уряду Великобританії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button