Людина

Вчені з’ясували, що погіршує якість шлюбу

Для більшості сфер діяльності, чим більше досвіду, тим краще. Наприклад, роботодавці воліють кандидатів з солідним досвідом роботи. На жаль, шлюбних відносин це не стосується, розповідає Medical News Today. Вчені з Університету Денвера оцінили дані 1000 американців у віці від 18 до 34 років, які на момент початку дослідження перебували у відносинах, але не перебували у шлюбі.

foto_cikavosti_02.09.2014-05_resized

Через 5 років 418 учасників створили сім’ї. Дослідники розпитали цих людей про якість шлюбу та про їхнє особисте життя в минулому. З’ясувалося, що люди з великою кількістю стосунків до весілля частіше були незадоволені своїм сімейним життям. Вчені вважають: справа, як раз, у самому досвіді. Людина з великим досвідом швидше буде порівнювати нинішнього партнера з попередніми, а численні розлучення іноді призводять до негативних установок в плані любові і стосунків.

Читайте також: Секрети — невід’ємна частина більшості шлюбів

Крім того, людина може мати певні особистісні особливості, які призводили до швидкого завершення минулих відносин і впливали на якість шлюбу. Дослідники також з’ясували: жінки з дітьми від попередніх партнерів частіше вважали свій шлюб невдалим. Однак не тільки минуле впливає на якість сімейного життя. Люди, які не обговорювали важливі аспекти відносин, наприклад, секс, спільне проживання, заручини чи народження дитини, рідше були задоволені своїми відносинами і шлюбом. Вчені вважають, що обговорення допомагає парам брати на себе зобов’язання і виконувати їх.

Дослідники виявили ще одну цікаву закономірність. Кількість гостей на весіллі теж виявилося пов’язана з якістю шлюбу. Серед учасників, на весіллях яких було 150 і більше осіб, 47% були задоволені своїм подружнім життям у порівнянні з 37% тих, у кого було менше 149 гостей, і 31% тих, кому прийшло менше 50 осіб. Результати не залежали від рівня доходів та освіти учасників. Можливо, це пов’язано з тим, що пари, у яких великі сім’ї і багато друзів, отримують більше допомоги і підтримки у вирішенні сімейних проблем.

Тим не менш, вчені кажуть, що шлюб не може бути приречений в принципі. Є багато речей, які можна зробити, щоб зміцнити сімейний союз. Наприклад, важливо говорити з партнером про минулий досвід і обговорювати попередні уроки. Вірогідність щасливого шлюбу збільшують і мудрі поради оточуючих.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button