Здоров'я

Дієта з низьким вмістом білка збільшує тривалість життя

Раціон харчування з низьким вмістом білка, який виконується на ранній стадії життя, може допомогти людям жити довше, запевняють вчені з Інституту Френсіса Кріка в Лондоні. Дослідження показало, що плодові мухи, які поділяють більше двох третин генів з людьми, живуть в два рази довше, коли вони споживають мінімальну кількість білка в молодому віці.

Типова західна дієта відрізняється високим вмістом білка і жирів, одержуваних з м’яса, що нерідко призводить до розвитку серцевих захворювань і раку. Крім того, вживання занадто великої кількості білка у довгостроковій перспективі може призвести до підвищеного ризику виникнення остеопорозу та погіршення існуючих проблем з нирками.

В ході випробувань було встановлено, що дорослі плодові мухи вивільняли токсичні ліпіди з поверхні тіла, які скорочували тривалість їх життя. Ці ліпіди були менш токсичні, якщо мухи мали раціон харчування з низьким вмістом білка під час раннього етапу життя.

Дивним виявилося те, що токсичні ліпіди, вироблені мухами, не тільки впливають на їх власну тривалість життя, але і на тривалість життя сусідніх мух. «Очевидно, що плодові мухи – це не люди, але отримані результати чітко демонструють, що обмеження споживання білка може збільшити тривалість життя», – говорить доктор Алекс Гулд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button