Технології

Водневі поїзда Alstrom почнуть ходити в Німеччині через 4 роки

Компанія-виробник повідомила, що через 4 роки по Німеччині почнуть курсувати перші в світі водневі поїзда. Про це повідомляє сайт Phys.org. Інформація про поїзд з’явилася ще восени минулого року. З того моменту він проходить випробування.

Французька Alstom заявила, що уклала контракт з німецькою компанією LNVG на постачання 14 поїздів на водневих паливних елементах. Потяги повинні вийти на маршрут в грудні 2021 року. Компанія каже, що вони будуть мати запас ходу 1000 км і розвивати максимальну швидкість 140 км/год. Впровадження водневих поїздів входить в плани Німеччини щодо перетворення на лідера в області інновацій залізничного транспорту.

Поїзд вперше представили публіці більше року тому. Бак з воднем розташовується на даху поїзда. Він забезпечує роботу паливного елемента, а той, у свою чергу, виробляє електроенергію. В автомобільній індустрії ця технологія вже стала звичним явищем, але у сфері залізничного транспорту — це рідкість. Інженери працювали над технологією понад 15 років, але в основному її випробовували на вантажних потягах.

Раніше навесні компанія Alstom провела перше випробування свого поїзда в Німеччині. Тоді він розігнався до 80 км/год на тестовому треку в Зальцгіттері. Alstom є першим виробником у сфері залізничного транспорту, які пропонують звичайним пасажирським поїздам альтернативу з нульовим рівнем викидів. Новий поїзд також є безшумним і викидає в атмосферу тільки пару і конденсат. Подібні проекти, вважають творці, добре вписуються в нову політику впровадження в країнах різних екологічних рішень.

У жовтні в окрузі Таншань китайської провінції Хебей був введений в експлуатацію перший у світі трамвай на водневому паливі. Він теж не виділяє в атмосферу ніяких шкідливих речовин і не виробляє оксидів азоту, оскільки температура реакції всередині водневих паливних осередків не перевищує 100 градусів Цельсія. Максимальна швидкість складу — 70 км/год. Паливних комірок трамвая вистачає на 40 км шляху, заправка займає 15 хвилин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button